امور فرهنگي
سينما و تلويزيون
ميراث و گردشگري
كتاب و ادبيات


نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش تصويری » ميراث و گردشگري

جاذبه هاي گردشگري آفريقاي جنوبي همگام با جام جهاني فوتبال

۵ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۰۷

هواداران و حتی بازیکنان فوتبال شرکت کننده در جام جهانی امسال، از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی به خوبی استقبال کرده اند

تيترآنلاين - تماشاچيان جام جهاني، از جاذبه هاي گردشگري آفريقاي جنوبي استقبال کردند.
 هواداران و حتی بازیکنان فوتبال شرکت کننده در جام جهانی امسال، از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی به خوبی استقبال کرده اند. به گزارش شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، دیوید بودن، خبرنگار این شبکه طی گزارشی از آفریقای جنوبی در مورد استقبال بسیار خوب توریست های جام جهانی از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی گفت، بسیاری از تماشاچیان فوتبال، به خصوص آن دسته از هوادارانی که تیم محبوبشان در مراحل ابتدایی گروهیِ مسابقات 2010 جام جهانی از دور این مسابقات حذف شده است، به طرزی فزاینده و به دور از استادیوم های محل برگزاری مسابقات جام جهانی، به جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی به خصوص در زمینه حیات وحش رو آورده اند.

حتی بازیکنان و کادرهای مربیگیری تیم هایی که از جام جهانی کنار رفته اند، پیش از بازگشت به کشورهایشان به گردشگری در کشور پهناور و زیبای آفریقای جنوبی توجه کرده و آن را سرگرمی سالم و خوبی برای خود دانسته اند. به عنوان مثال، بسیاری از تماشاچیان ایتالیایی و فرانسوی که امیدوار بودند تیم کشورشان به مراحل بالای جام جهانی راه یابد، بلیط های برگشتشان را برای پس از اتمام جام جهانی خریده بودند، و لذا اکنون که تیم های محبوبشان از جام جهانی حذف شده است، فرصت زیادی تا بازگشت به کشورشان دارند که به گردشگری در کشور میزبان جام جهانی بپردازند.

این شبکه افزود، مارک اندروز، مدیر بخش گردشگری در حیات وحش آفریقای جنوبی گفت، ما امسال کسانی را در پارک های خود می بینیم که اگر برای شرکت در جام جهانی نبود، هرگز به آفریقای جنوبی سفر نمی کردند و از همین رو، استقبال از جاذبه های توریستی این کشور بی سابقه بوده است. یکی از موارد گردشگری که در آفریقای جنوبی با استقبال گرم اتباع خارجی روبرو شده، مشاهده حیوانات بزرگ وحشی مانند فیل ها در محیط طبیعی و زیستگاه های آنان در پارک های ملی حفاظت شده و حتی سواری بر روی فیل های رام شده در پارک های ویژه این کار بوده است. یکی از تماشاچیان فوتبال گفت، هدف اصلی از سفر من به آفریقای جنوبی این بوده که نه تنها برای تشویق تیم ملی کشور خود به اینجا بیایم، بلکه از فرصت منحصر به فرد گردشگری در حیات وحش زیبای این کشور نیز استفاده کنم.