تيترآنلاين - تحریم‌های جدید آمریکا علیه افراد و شرکت‌های وابسته به ایران - نسخه قابل چاپ

تحریم‌های جدید آمریکا علیه افراد و شرکت‌های وابسته به ایران

23 فروردين 1392 ساعت 17:24

پس از مذاکرات اخیر ایران و 1+5، قانونگذاران سنای آمریکا در حال آماده کردن لوایحی هستند که تحریم‌های بیش‌تری را علیه ایران اعمال می‌کند


وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه یک تاجر ایرانی به نام بابک زنجانی و نیز اولین بانک سرمایه‌گذاری اسلامی را با اتهام ارائه کمک‌های مالی به شرکت نفتی ایران در فهرست سیاه قرار داد. 

به گزارش پانا به نقل از خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه مدعی شد که زنجانی و شبکه‌ای از شرکت‌ها میلیاردها دلار پول را از طرف دولت ایران جابه‌جا کرده‌اند.

"دیوید کوهن" معاون وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در زمینه تروریستم و اطلاعات مالی مدعی شد: از آن‌جا که تحریم‌ها بین‌المللی بسیار دست و پاگیر شده است ایران به تکنیک‌های پول‌شویی روی آورده است و نفت و پولش را تحت اسم‌های دروغین جابه‌جا می‌کند.

زنجانی که در امارات فعالیت می‌کند رییس گروه سورینت، گروهی از شرکت‌ها و بانک‌هاست.

سال گذشته هنگامی که اتحادیه اروپا شرکت‌ها و اشخاص را از انجام تعاملات مربوط به ایران با زنجانی منع کرد وی به خبرگزاری رویترز گفت: شبکه‌اش برای تهران کار نمی‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا علاوه بر آن یک شرکت تجاری ایرانی در سوئد را با ادعای این که توسط شرکت نفت ایران کنترل می‌شود، در فهرست سیاه قرار داد.

یک مقام این وزارت‌خانه گفت: هر شرکت بین‌المللی که با این شرکت تعامل داشته باشد از تجارت با آمریکا منع می‌شود، مگر این که در کشوری باشد که طبق تحریم‌های آمریکا خرید نفت از ایران را به نفع قابل توجهی کاهش داده است.

پس از مذاکرات اخیر ایران و 1+5، قانونگذاران سنای آمریکا در حال آماده کردن لوایحی هستند که تحریم‌های بیش‌تری را علیه ایران اعمال می‌کند.

انتظار می‌رود تحریم‌های پیشنهادی آن‌ها چند تن از مقامات ایرانی را هدف قرار دهد.


کد مطلب: 5643

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcj.xeifuqemtsfzu.html?5643

تيترآنلاين
  http://titronline.ir