تيترآنلاين - نباید با یک بارندگی عبور و مرور مردم مختل شود - نسخه قابل چاپ

نباید با یک بارندگی عبور و مرور مردم مختل شود

28 فروردين 1391 ساعت 15:35

نباید با یک بارندگی عبور و مرور مختل شود و برای مردم مشکل ایجاد شود


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به آب‌گرفتگی ناشی از بارندگی در برخی ایستگاه‌های مترو شهر تهران، گفت: مدت‌ها بود در پایتخت شاهد بارش باران شدید همراه با تگرگ در مدت زمان طولانی نبوده و همین مساله سبب شد که مسئولان شهری چاره اندیشی برای جلوگیری از آب گرفتگی در معابر شهری را فراموش کنند. سیدعلی محمد موسوی مبارکه در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به آب‌گرفتگی ناشی از بارندگی در برخی ایستگاه‌های مترو شهر تهران، تصریح کرد: باید تاسف خورد که به دلیل بارندگی ما شاهد به وجود آمدن این مشکل و از کار افتادن یکی از خطوط متروی کلان شهر تهران باشیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مسئولان شهری، برای بارش باران و همین‌طور پیش‌آمدن سیلاب‌ها اقدامات اساسی را در نظر گرفته باشند و نباید با یک بارندگی عبور و مرور مختل شود و برای مردم مشکل ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مسئولان متروی شهری باید در رابطه با این اتفاق پاسخگو باشند، افزود: مسئول این سهل‌انگاری هر که باشد باید پاسخ دهد زیرا ممکن بود با این کم‌کاری جان شهروندان به خطر بیافتد و باید با اقدامی اساسی جلوی آب‌گرفتگی در ایستگاه مترو گرفته می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: مدت‌ها بود در پایتخت باران شدید همراه با تگرگ در مدت زمان طولانی نباریده بود و همین مساله باعث شده بود که مسئولان شهری چاره اندیشی برای جلوگیری از آب گرفتگی در معابر شهری را فراموش کنند.

موسوی مبارکه گفت: شهرداری، مهندسان، طراحان ناظر و شرکت بهره‌برداری مترو نیز باید از این پس برای جلوگیری از این معضلات چاره اندیشی کنند تا دیگر شاهد وقوع اینگونه اتفاقات نباشیم و این غفلت و کوتاهی را به نوعی جبران کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت مهار آب‌های زائد شهری با شهرداری‌هاست، اضافه کرد: مترو نیز زیر نظر شهرداری اداره می‌شود و به همین دلیل باید این دو دستگاه اجرایی تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم را برای جلوگیری از وقوع این حوادث داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: انتظار می‌رود مسئولان شهری در برابر حوادث غیرمترقبه و غیرمنتظره سریعا وارد عمل شوند تا خسارتی به شهر و شهروندان وارد نشود. 

همچنين نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر این که بر اساس قانون جمع‌آوری آب‌های سطحی بر عهده شهرداری است٬ گفت: این سازمان باید به‌علت اجرایی نکردن تمهیدات مناسب پاسخگو باشد.

وی با اشاره به تعطیل شدن ایستگاه‌های خط چهار مترو شهر تهران٬ تصریح کرد: در صورتی که مسئولان شهرداری این ایستگاه‌ها را تعطیل نمی‌کردند احتمالا مردم در آب غرق می‌شدند.

این نماینده مجلس هشتم٬ با تأکید بر این که در چند روز اخیر مناطق شمالی تهران به‌ویژه خط چهار مترو مانند استخر پر آب شده‌اند٬ یاد‌آور شد: این موضوع نشان می‌دهد که سازماندهی طرح‌های عمرانی از سوی مدیریت شهری دارای نقص و آسیب‌پذیر است.

محسنی‌بندپی با اعلام این که متأسفانه در طرح‌های عمرانی شهر تهران اقدامات زیربنایی انجام نشده است٬ افزود: شهرداری باید تمهیداتی را مدنظر قرار دهد تا با بارش دو ساعته تگرگ و باران شاهد معضلات زیادی مانند آب‌گرفتگی نباشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم٬ تأکید کرد: شهرداری موظف است در کنار هر ایستگاه مترو٬ تمام اقدامات لازم از قبیل کنترل آب‌های سطحی و زیرزمینی را انجام دهد.

یکشنبه (۲۷ فروردین ۹۰) بارش شدید باران در تهران، ترافیک و مشکلات عبور و مرور بسیاری به بار آورد٬ مرکز فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران با صدور اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست تا تنها در صورت لزوم خانه‌ها یا محل کار خود را ترک کنند.

این بارش‌ها در تهران موجب شد تا بسیاری از ایستگاه‌های خط ۴ مترو تهران تعطیل و مسافران سرگردان برای عبور و مرور با مشکلات بسیاری روبه‌رو شوند که این اتفاقات ۶ مصدوم برجا گذاشت‌ که به صورت سر پایی درمان شدند.

آب‌گرفتگی مترو همچنین هجوم مسافران به وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها را در پی داشت و ازدحام بی‌سابقه‌ای را در برخی از مناطق تهران به وجود آورد


کد مطلب: 4518

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcj.vexfuqeiosfzu.html?4518

تيترآنلاين
  http://titronline.ir