تيترآنلاين - پيشنهاد تهيه تجهيزات براي محدود كردن دسترسي مخاطب به برنامه هاي ماهواره - نسخه قابل چاپ

پيشنهاد تهيه تجهيزات براي محدود كردن دسترسي مخاطب به برنامه هاي ماهواره

8 خرداد 1390 ساعت 16:04

عضو كميسيون فرهنگي مجلس: دیدگاهي نيز همچون محدود کردن دسترسی مخاطب به برنامه‌های ماهواره‌ای مطرح شده که این موضوع نیازمند بررسی و این که آیا تجهیزات فنی برای این موضوع وجود دارد یا خیر


ستار هدایت خواه گفت: تا زمانی که قانون جمع آوری آنتن‌های ماهواره رسمیت دارد نمی‌توان جلوی آن را گرفت اما در مورد شیوه‌های جمع آوری آنتن‌های ماهواره از سطح شهر نیازمند بازنگری مجدد هستیم.ستار هدایت خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با شبکه ایران از تصمیم این کمیسیون برای بررسی مجدد قانون مربوط به ماهواره خبر داد و گفت: این بررسی هنوز آغاز نشده است اما کمیسیون در نظر دارد که مسائل مربوط به این قانون را مورد بازنگری قرار دهد.

هدایت خواه با بیان این مطلب که بررسی مجدد این قانون متناسب با شرایط موجود جامعه انجام خواهد شد گفت: استفاده صدا و سیما از برخی برنامه‌های ماهواره از جمله موضوعاتی است که قبلا نیز مطرح شده است اما باید بررسی شود که تجهیزات لازم برای دریافت همزمان و یا با فاصله زمانی کمتر وجود دارد یا خیر؟

وی همچنین افزود: در این باره دو دیدگاه وجود دارد اول آن که برخی معتقدند ممکن است این کار از بعد فرهنگی آثار و تبعاتی در جامعه به دنبال داشته باشد و گروه دیگر بر این باورند که می‌توان با تمهیدات فنی و اخذ هزینه‌های اندک برنامه‌های مناسب را در اختیار مخاطب قرار دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان این مطلب که هنوز در این باره به دیدگاهی مشترک نرسیده‌ایم، گفت: این قانون نیازمند بازنگری است و کمیسیون هم در نظر دارد با توجه به شرایط موجود در این باره بررسی و تصمیم گیری کند.

هدایت خواه ادامه داد: مادامی که قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره رسمیت دارد نمی‌توان جلوی جمع آوری ماهواره‌ها را گرفت اما می‌توان درمورد شیوه جمع آوری آنتن‌های ماهواره از سطح منازل بررسی مجددی داشت و طوری عمل کرد که نارضایتی شهروندان را موجب نشود.

هدایت خواه همچنین گفت: دیدگاه های دیگری نیز همچون محدود کردن دسترسی مخاطب به برنامه‌های ماهواره‌ای مطرح شده است که این موضوع نیز نیازمند بررسی بیشتری است و این که آیا امکانات و تجهیزات فنی برای این موضوع وجود دارد یا خیر، باید بررسی شود.


کد مطلب: 2510

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcj.ve8fuqeiysfzu.html?2510

تيترآنلاين
  http://titronline.ir