تيترآنلاين - کندی سرعت اینترنت در ایران طی چند هفته اخیر شدت بيشتري گرفته است - نسخه قابل چاپ

کندی سرعت اینترنت در ایران طی چند هفته اخیر شدت بيشتري گرفته است

1 آبان 1390 ساعت 11:27

کندی سرعت اینترنت در ایران طی چند هفته اخیر به حدی است که کاربران اینترنت دایل آپ امکان استفاده از رایج ترین سایت های اینترنتی را ندارند


اینترنت کشور بیش از دو هفته است که با کندی و قطع و وصلی های مکرری روبرو است که تاکنون از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی بخش اینترنت پاسخ قطعی به دلایل آن داده نشده است. 

کندی سرعت اینترنت در ایران موضوع تازه ای نیست و آخرین بررسی های موسسه "نت ایندکس" نشان می دهد که کشورمان از نظر میزان سرعت بارگذاری در 170 کشور دنیا با سرعت دانلود 0.53 مگابیت بر ثانیه در رتبه صد و هفتادم ایستاده است. همچنین موسسه آکامای نیز در آخرین گزارش خود ایران را به عنوان یکی از کم سرعت ترین کشورهای جهان در زمینه اینترنت معرفی کرده و رتبه ششم پایین ترین سرعت اتصال به اینترنت را به ایران اختصاص داده است. 

هم اکنون ایران در ردیف کشورهای ازبکستان، لیبی، بولیوی، نیجریه، اندونزی، نپال، هند و سوریه کم سرعت ترین اتصال به اینترنت را برای کاربران خود فراهم کرده است اما همین اینترنت کم سرعت هم چندی است که مختل است و با وجودی که دیگر کوسه ها و لنگرهای کشتی نیز کاری به کار کابلهای اینترنت ایران ندارند باز هم شاهد قطع و وصلی های مکرری در شبکه اینترنت هستیم.

کندی سرعت اینترنت در ایران طی چند هفته اخیر به حدی است که کاربران اینترنت دایل آپ امکان استفاده از رایج ترین سایت های اینترنتی را ندارند و اوضاع کاربران اینترنت پرسرعت ADSL و و ایمکس نیز چندان تفاوتی ندارد.

این در حالی است که تمامی دستگاههای اجرایی بر استفاده شهروندان بر خدمات الکترونیکی تاکید دارند و دولت الکترونیک نیز یکی از شعارهایی است که قرار است در دولت دهم به صورت کامل اجرایی شود ؛ اما عدم دسترسی مناسب حتی به سایتهای دستگاههای اجرایی، مردم را با سردرگمی مواجه کرده و بسیاری از امور مربوطه به کندی انجام می پذیرد. 

قطع و وصلی در اینترنت کشور و پایین آمدن سرعت دسترسی کاربران در حالی طی چند هفته اخیر شدت بیشتری یافته که تاکنون هیچگونه دلیل و توضیحی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان متولی این بخش اعلام نشده و حتی اگر مشکل فنی در این بخش وجود دارد نیز تاکنون اطلاع رسانی نشده است.
این وزارتخانه شمار کاربران اینترنت در ایران را بیش از 36.5 میلیون نفر اعلام کرده که اکثر آنها از اینترنت دایل آپ با سرعت 56 کیلوبیت بر ثانیه استفاده می کنند و به جرات می توان گفت که همین تعداد کاربر نیز از ابتدایی ترین ابزار ارتباطی هزاره سوم بهره مناسبی نمی برند.


کد مطلب: 3384

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcj.oetfuqetxsfzu.html?3384

تيترآنلاين
  http://titronline.ir