تيترآنلاين - زیبا کلام : حق دانشجویان در چهار سال گذشته پایمال شد - نسخه قابل چاپ

زیبا کلام : حق دانشجویان در چهار سال گذشته پایمال شد

14 دی 1392 ساعت 20:20

کدام بند از قانون اساسی و یا مصوبه ی تصویب شده توسط مجلس می گوید که دانشجویان و اساتید در دانشگاه ها باید فکرشان با حکومت هم سو باشد؟


 رضا فرجی دانا چند وقتی است که مهمان هر روز بهارستان شده و چندی پیش اولین کارت زرد خود را از مجلس دریافت کرد که این اقدام نمایندگان با واکنش های متفاوتی روبرو شد. 

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در خصوص رفت و آمدهای وزیر علوم به مجلس و اخطار گرفتن فرجی دانا از بهارستانی ها به پانا گفت: ای کاش یک صد هزارم این حساسیتی که نمایندگان مجلس در خصوص عزل و نصب های وزیر علوم انجام می دهند، بابت صدها جوانی صرف می شد که با هزاران امید و آرزو به دانشگاه ورود پیدا کردند تا بتوانند به کشور خود خدمت کنند اما مسئولین و کارکنان سابق وزارت علوم و دانشگاه ها آن ها را از دانشگاه ها اخراج کردند و فقط بخاطره اینکه آنان به وضعیت موجود و عملکرد دولت گذشته انتقاد داشتند از تحصیل محروم شدند.

وی در ادامه افزود: در دوره ی هشت ساله ی گذشته و به خصوص چهار سال دولت دهم ما شاهد آن بودیم که تعداد کثیری از دانشجویان به خاطر مسایل سیاسی از دانشگاه ها اخراج می شدند، با ثبت نام آن ها در دانشگاه ها برای ادامه ی تحصیل موافقت نمی شد و یا جلوی استخدام آنان در مراکز دولتی گرفته می شد و تنها دلیل آن این بود که آنها منتقد دولت بودند و یا در سنین پایین تر در یک سری انجمن های اسلامی دانشجویی فعالیت کرده بودند.

زیبا کلام همچنین تاکید کرد: کاش نمایندگان محترم مجلس به جای آنکه آنقدر به عملکردها و عزل و نصب های وزارت علوم حساس باشند به هزاران دانشجویی که از سال 88 تا 92 حق و حقوقشان پایمال شد حساسیت نشان دهند.

تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه در ادامه اظهار داشت: کدام بند از قانون اساسی و یا مصوبه ی تصویب شده توسط مجلس می گوید که دانشجویان و اساتید در دانشگاه ها باید فکرشان با حکومت هم سو باشد؟

وی در آخر بیان کرد: متاسفانه مجلسی هایی که امروز اینگونه مقابل فرجی دانا ایستاده اند در سال های گذشته مقابل بسیاری از حق کشی های وزارت علوم و روسای دانشگاه ها سکوت اختیار کردند و می گویند که عزل و نصب های انجام شده در وزارت علوم از نگاه، موضع و یا نظر وزارت اطلاعات عزل و نصب های درستی نیست و این واقعا جای بسی تامل و تاسف دارد.


کد مطلب: 6327

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcj.8emfuqetasfzu.html?6327

تيترآنلاين
  http://titronline.ir