تيترآنلاين - لامپ‌های خیابان در آینده از باد و خورشید انرژی می‌گیرند - نسخه قابل چاپ

لامپ‌های خیابان در آینده از باد و خورشید انرژی می‌گیرند

آي تي بلاگ , 1 بهمن 1390 ساعت 21:54

این طرح سبز می‌تواند بدون آنکه به محیط زیست صدمه ای وارد کند به روشنایی شهر دل شب کمک بسیاری کند و با توجه به توربین بادی آن دیگر نباید نگران روزهای متوالی ابری و تأمین انرژی برای روشنایی معابر و خیابان‌ها بود.


با مصرف بی رویه سوخت‌های فسیلی بسیاری از کارشناسان امر بحران انرژی را در آینده ای نه چندان دور پیش بینی می‌کنند آینده ای چالش آور که بسیاری از دولتمردان و کشورها را به تکاپو انداخته تا با مصرف بهینه سوخت و یا جایگزینی سوختی مناسب و البته پاک نگران آینده نباشند.انرژی برق که از سوخت‌های فسیلی به عنوان چرخ محرک خود استفاده می‌کند و در نیروگاه‌ها و مراحل گوناگون ساخت از آن استفاده می‌شود به دلیل تأسیسات خود هزینه‌هایی گزاف را به وجود می‌آورد لذا استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف برق خود کمک شایانی به کمتر مصرف شدن سوخت‌های فسیلی می‌شود.استفاده از انرژی خورشیدی و باد جایگزین‌های مناسبی برای تولید برق است که دارای کمترین آلودگی زیست محیطی می‌باشد.اگر کمی با دقت به چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شهر خود نگاه کنید خواهید دید از پنل های خورشیدی برای روشنایی آنها استفاده شده است . شرکت SavWatt طرحی را به نمایش گذارده که در آن علاوه بر خورشید ، انرژی باد را هم برای روشنایی لامپ‌های خیابان مهار می‌کند. در این طرح انرژی خورشیدی توسط یک پنل خورشیدی ۹۰ واتی و انرژی باد توسط یک توربین ۳۰۰ واتی برای تولید برق به لامپ‌ها می‌رسند .


این طرح سبز می‌تواند بدون آنکه به محیط زیست صدمه ای وارد کند به روشنایی شهر دل شب کمک بسیاری کند و با توجه به توربین بادی آن دیگر نباید نگران روزهای متوالی ابری و تأمین انرژی برای روشنایی معابر و خیابان‌ها بود.ضمناً لامپ‌های LED بکار رفته در این طرح دارای عمر ۵۰ هزار ساعت می‌باشد


کد مطلب: 4003

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdci.ua5ct1aupbc2t.html?4003

تيترآنلاين
  http://titronline.ir