تيترآنلاين - افت کيفيت عامل ارزاني شده است - نسخه قابل چاپ

افت کيفيت عامل ارزاني شده است

تهيه و تنظيم: مليحه خورده پا

11 مهر 1392 ساعت 12:25

سال قبل نيز کالا از بازار خارج نمي شد فقط بين بنکداران جابجا و در انبارها نگهداري مي شد تا بتوانند از نوسان قيمت ها سود بيشتري کسب بکنند


محله قديم مولوي، راسته بنکداران مواد غذايي و لوازم بهداشتي چنان در آرامش و سکوت فرو رفته که گويا اينجا بخشي از بازار پرتلاطم تهران نيست. 

به گزارش موج، پيش از اين براي رسيدن به راسته بنکداران مواد غذايي بايد از ميدان اعدام تا اين راسته را به سختي طي مي کرديد زيرا با جمعيت زيادي که براي خريد به اين قسمت از شهر مي آمدند مواجه مي شديم اما خوشبختانه يا متاسفانه اين روزها از ميدان اعدام تا راسته بنکداران موادغذايي را بدون داشتن هيچ مزاحمتي مي توان طي کرد و ديگر خبري از چرخي ها و مردمي که حجم زيادي از خريد را دارند روبرو نمي شويم.

خريد مواد غذايي نداريم
يکي از بنکداران موادغذايي که به شدت از سوت و کور بودن بازار گلايه دارد، مي گويد: اين روزها مردم خريد نمي کنند و همين امر موجب شده تا بازار ما کاملا از رونق بيفتد.
وي در خصوص کاهش قيمت مواد غذايي مي افزايد: انبارهاي ما پر از کالا است به همين دليل ناچاريم آنها را حتي با قيمتي کمتر به فروش برسانيم تا جايي که ماکاراني 700 گرمي 1700 توماني را 1350 تومان و رب 2700 توماني را 2400 تومان، تن ماهيي 3000 توماني را 2700 تومان به فروش مي رسانيم.

سرآمدن تاريخ انقضاء عامل ارزاني است
يکي ديگر از فروشندگان مواد غذايي در خصوص وضعيت بازار مواد غذايي اظهار مي دارد: قيمت مواد غذايي در بازار کاهش نيافته است بلکه بنکداران به دليل نزديک شدن به اتمام تاريخ مصرف کالاها ناچارند آنها را با قيمتي ارزانتر به فروش برسانند.
وي با اشاره به ايجاد رکود در بازار مواد غذايي تصريح مي کند: پيش از اين بازار ما به حدي شلوغ بود و تقاضا براي خريد مواد غذايي بالا بود که فرصت سرخاراندن نداشتيم اما الان بازار چنان غرق در رکود شده که از زور بيکاري با خبرنگاران مصاحبه مي کنيم.

عرضه کالاهاي بي کيفيت
يکي ديگر از بنکداران مواد غذايي با اشاره به کاهش جزيي قيمت ها و ايجاد رکود در بازار مي گويد: قيمت کالاها به دليل نزديک شدن زمان انقضاء کمي ارزانتر شده است اما کيفيت کالاها نيز افت کرده است مثلا کيفيت برنج خارجي پيش از اين 11 به 21 بود اما الان کيفيت برنج 50-50 شده است.يعني قبلا برنج خارجي درجه يک دانه بلند بود اما در حال حاضر برنج دانه بلند و برنج دانه کوتاه خارجي با يکديگر ترکيب و عرضه مي شود و همين امر موجب شدته تا قيمت اين محصول در بازار کاهش بيابد.
وي در خصوص افت قيمت تن ماهي نيز اظهار مي دارد: تن ماهي هاي داراي برند ارزان نشده اما تن ماهي هايي که برند شناخته شده اي ندارند کمي ارزانتر شده زيرا خريد آنها براي مردم مقرون به صرفه نيست.

احتکار عامل گراني بود
صاحب يکي از عمده فروشي هاي مواد غذايي در مولوي نيز با اشاره به کاهش تقاضا براي مواد غذايي اظهار مي دارد: زماني که قيمت ها بالا بود حجم تقاضا براي مواد غذايي نيز به مراتب زياد بود.
وي مي گويد: سال قبل نيز کالا از بازار خارج نمي شد فقط بين بنکداران جابجا و در انبارها نگهداري مي شد تا بتوانند از نوسان قيمت ها سود بيشتري کسب بکنند.


کد مطلب: 6164

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdci.qaqct1az5bc2t.html?6164

تيترآنلاين
  http://titronline.ir