آيــا با اين برنامه ها مي‌خواهيد به جنگ ماهواره برويد؟!

29 آذر 1390 ساعت 20:39

خنده بازار واقعي آن موقعي است كه براي دست‌اندركاران اين برنامه حقيقتاً بي‌سر و ته، مجلس قدرداني هم برگزار مي‌كنند!


با سلام، بدون مقدمه‌چيني مي‌نويسم و اميدوارم قابل چاپ باشد.

آخر شب روز يك‌شنبه 15/8/90 (شب عيد قربان) خسته و گرفتار كمي بعد از ساعت 23 زير باران به خانه آمدم. پسر يازده ساله‌ام (عليرضا) با خوشحالي گفت: بابا خيلي به موقع آمدي، تلويزيون برنامه (خنده‌بازار) دارد.

از شما چه پنهان من هم خوشحال شدم كه با ديدن اين برنامه (لابد مخصوص عيدقربان) لااقل براي ساعتي گرفتاري‌هايم را فراموش مي‌كنم، اما وقتي دو سه بخش از اين (خنده‌بازار!) را ديدم، به جاي خنديدن چنان عصباني شدم كه سربرگرداندم كه به پسرم تشر بزنم، ولي او خوابش برده بود!

چقدر خوب است كه مدير محترم شبكه 3 خودش يك بار اين برنامه را بازبيني كند و بعد براي خودش تعريف كند كه قصه هر بخش چيست؟ از كجا شروع شده و در كجا به پايان رسيده و اصلاً موضوع چه بوده است و اين همه هزينه دكور و بازيگر و غيره و غيره چه حاصلي داشته است؟

به خاطر دارم زماني كه شبكه 3 راه‌اندازي شد، اعلام كردند كه ويژه ورزش و جوانان است و من هم در آن زمان به عنوان يك نوجوان خوشحال شدم، اما در بسياري از اوقات مي‌بينم كه كوه موش مي‌زايد و پديده‌اي با اين عظمت و با اين فرايند پيچيده تصويرهايي را پخش مي‌كند كه موجب عصبانيت و تأسف بيننده است و وقتي حقيقتاً بيننده از كوره در مي‌رود كه به اين قبيل لوس‌بازي‌ها و دلقك‌بازي‌ها و ورجه‌ورجه كردن‌ها و شكلك‌ درآوردن‌ها و مخصوصاً در (خنده‌بازار بي‌سر و ته) عنوان (طنز) مي‌دهند.

من از کارکنان يك مدرسه در شهرستان‌ ساري (مازندران) هستم و حتي مدرك ديپلم هم ندارم، اما مي‌دانم كه لوس‌بازي‌ها با طنز فرسنگ‌ها فاصله دارد و تهيه‌كنندگان اين گونه برنامه‌ها لابد مي‌خواهند با بكار بردن كلمه «طنز» ژست روشنفكرانه بگيرند!

آيا كساني كه اين قبيل برنامه‌ها را براي ساخت تصويب مي‌كنند، ذوق و سوادشان در همين حد است؟ و آيا مي‌‌دانند كه توهين به شعور و فهم مردم يعني چه؟ اما خنده بازار واقعي آن موقعي است كه براي دست‌اندركاران اين برنامه حقيقتاً بي‌سر و ته، مجلس قدرداني هم برگزار مي‌كنند!

مديريت محترم شبكه 3 سيما

آيــا جنــابعالي بــا بــرنامه‌هايي نظير اين برنامه مي‌خواهيد به جنگ ماهواره برويد؟! يا فقط مي‌خواهيد كه آخر سال اعلام كنيد كه فلان مقدار ساعت توليد داخلي داشته‌ايد؟! و آيا مردم غالباً افسرده امروز را با اين گونه ورجه‌ورجه‌ها مي‌خواهيد شاد كنيد؟! يا درصدد عصباني كردن بيننده‌ها هستيد؟!

چقدر خوب است كه اين رسانه جمعي اين همه فرهنگ و شعور مردم را دست كم نگيرد و حاصل اين همه تكنيك و هزينه كه از بيت‌المال مملكت تامين مي‌شود، برنامه‌هايي نظير (خنده بازار) نباشد كه در واقع (شرمنده‌بازار) است!

آموزش و پرورش شهرستان ساري ـ محمدرضا فتحي


کد مطلب: 3761

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdci.qapct1ayzbc2t.html?3761

تيترآنلاين
  http://titronline.ir