تيترآنلاين - چرا به رغم ترافيک و آلودگي هواي تهران، از خودروهاي برقي استفاده نمي شود - نسخه قابل چاپ

چرا به رغم ترافيک و آلودگي هواي تهران، از خودروهاي برقي استفاده نمي شود

29 بهمن 1390 ساعت 14:49

امروزه عدم تصميم گيري متمرکز و موازي کاري در حوزه حمل و نقل و ترافيک باعث مشکل شده، به گونه اي که هر کسي در ترافيک دخالت کرده و فکر مي کند اصلي ترين ارگان در تصميم سازي است


کمبود آموزش فرهنگ ترافيک نيز مشکل ديگري است که در حوزه حمل و نقل و ترافيک در گسترده ترين سطح با آن مواجهيم و از مجريان گرفته تا شهروندان در ترافيک تخلف مي کنند.

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران، غلامرضا شيرازيان افزود: بايد اين موضوع را به چالش کشيد و از مسئولان سوال کرد چرا با وجود ترافيک و آلودگي هوا، خودروهاي با تکنولوژي جديد را به کار نمي گيرند. 

وي اظهار کرد: يکي از مشکلات عمده در حوزه حمل و نقل و ترافيک بي توجهي به پديده هاي نو در اين حوزه است که عدم توجه به خودروهاي برقي از جمله اين بي توجهي هاست. 

شيرازيان تصريح کرد: با توجه به وضعيت ترافيک و آلودگي هواي تهران، خودروهاي برقي به عنوان تجربه اي موفق در دنيا تا حدود زيادي به حل مشکلات موجود کمک کرده اند، در صورتي که در ايران اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است. 

وي بي توجهي به پديده هاي نو در حوزه حمل و نقل و ترافيک را بخشي از مشکل بر شمرد و اضافه کرد: تعدّد مديريت ها در اين حوزه در کنار کمبود آموزش فرهنگ ترافيک، از جمله مشکلات موجود به شمار مي آيند. 

شيرازيان گفت: امروزه عدم تصميم گيري متمرکز و موازي کاري در حوزه حمل و نقل و ترافيک باعث مشکل شده، به گونه اي که هر کسي در ترافيک دخالت کرده و فکر مي کند اصلي ترين ارگان در تصميم سازي است. 

وي اعلام کرد: کمبود آموزش فرهنگ ترافيک نيز مشکل ديگري است که در حوزه حمل و نقل و ترافيک در گسترده ترين سطح با آن مواجهيم و از مجريان گرفته تا شهروندان در ترافيک تخلف مي کنند. 

شيرازيان با تاکيد بر آموزش مجريان حوزه حمل و نقل و ترافيک افزود: بايد به موازات آموزش شهروندان، آموزش مجريان از جمله رانندگان حمل و نقل عمومي نيز مورد توجه قرار گيرد. 

گفتنی است یازدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با شعار ‹‹حمل و نقل انسان محور›› از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی روزهای دوم و سوم اسفند ماه در محل مرکز همایش های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می شود.


کد مطلب: 4166

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdci.qa5ct1azqbc2t.html?4166

تيترآنلاين
  http://titronline.ir