تيترآنلاين - رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: نمی‌توان با برخورد قهری و فیزیکی با مردم مانع استفاده از ماهواره شد - نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: نمی‌توان با برخورد قهری و فیزیکی با مردم مانع استفاده از ماهواره شد

3 مهر 1390 ساعت 19:27

قانون باید به گونه‌ای اصلاح شود که دستگاه های فرهنگی به خصوص رسانه ملی را مکلف به پاسخگویی کند که چرا برنامه هایش درمقابل استقبال گسترده از ماهواره هیچگونه جذابیتی برای مردم ندارد؟


مقدسی تاکید کرد: مبارزه با ماهواره باید بر محوریت مباحث فرهنگی باشد زیرا برخورد فیزیکی و قهری دیگر جوابگو نخواهد بود. 

هادی مقدسی در گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه قانون استفاده از ماهواره نیازمند بازنگری است اظهار داشت:در آن زمان که قانون منع استفاده از ماهواره تصویب شد تجهیزات ماهواره ای به گونه ای بود که می شد مانع استفاده مردم شد،اما در زمان فعلی پیشرفت وسایل ارتباط جمعی به گونه‌ای شده است که کنترل فرکانس‌های ماهواره تقریبا غیر ممکن است.

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی ادامه داد : در شرایط کنونی تنها از طریق دستگاه‌های فرهنگی و برنامه ریزی فرهنگی می توان به مقابله با ماهواره و برنامه های مخرب آن پرداخت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود‌ : به جای برخورد انفعالی با ماهواره و وضع قانون برای جمع آوری تجهیزات ماهواره‌ای باید دستگاه های فرهنگی کشور را تجهیز کرد و آنها را مکلف کرد تا به تقابل علمی و منطقی با پدیده ماهواره بپردازند.

این نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر اینکه قانون فعلی استفاده از ماهواره نمی‌تواند پاسخگو باشد گفت:معتقدم این قانون باید به گونه‌ای اصلاح شود که دستگاه های فرهنگی به خصوص رسانه ملی را مکلف به پاسخگویی کند که چرا برنامه هایش درمقابل استقبال گسترده از ماهواره هیچگونه جذابیتی برای مردم ندارد؟

وی با بیان اینکه از هزاران کانال ماهواره درصد بالایی از برنامه های آن به صورت مستقیم جمهوری اسلامی را نشانه رفته اند، گفت:نمی توان اجازه داد مردم بدون ایجاد هیچگونه محدودیتی از تمامی کانال‌های ماهواره استفاده کنند و از طرفی وقتی برای آنها تجهیزات فرهنگی را فراهم نکرده ایم نمی‌توان با برخورد قهری و فیزیکی با آنها مانع استفاده از ماهواره شد.

وی تاکید کرد:مبارزه با ماهواره باید بر محوریت مباحث فرهنگی باشد زیرا برخورد فیزیکی و قهری جواب نمی‌دهد.


کد مطلب: 3201

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.vnxt23nizftd2.html?3201

تيترآنلاين
  http://titronline.ir