تيترآنلاين - سایه سخنان سیف بر بازار؛ چرا مسولان در زمان افزایش نرخها سخنی نمی گویند؟ - نسخه قابل چاپ

سایه سخنان سیف بر بازار؛ چرا مسولان در زمان افزایش نرخها سخنی نمی گویند؟

8 مهر 1392 ساعت 0:45

چرا مسولان فقط زمانی که نرخها رو به کاهش است اظهار نظر می کنند؟


افزایش قیمت دلار به بیش از 3 هزار و 100 تومان در روز جاری به رغم نتایج مثبت مذاکرات نیویورک، حاکی از سایه سنگین تاثیر سخنان سیف، رییس کل بانک مرکزی مبنی بر حفظ نرخ دلار فعلی در بازار است.
به گزارش پانا، هنوز مدت زیادی از اظهارات رییس کل بانک مرکزی مبنی بر" قرار گرفتن نرخ دلار در کف بازار " نمی گذرد ؛ سخنانی که بازار ارز را به شدت تکان دارد و دلار را که در مدار زیر 3 هزار تومان قرار داشت به بالای 3 هزار تومان و تا 3120 تومان رساند.
سخنانی که به نوعی نگرانی مردم و خوشحالی دلالان بازار ارز با همراه داشت و مقدمه ای برای افزایش نرخ دلار در بازار بود.
اعلام این خبر از سوی بانک مرکزی به عنوان متولی پولی کشورو مرجعی که مسئول حفظ ارزش پول ملی است آن هم در زمانی که نرخ دلار پس از مدت ها جولان دهی و یکه تازی و تبعات سنگین در اقتصاد کشور رو به کاهش بود؛ کمی عجیب به نظر می رسید به طوری که به گمان برخی بانک مرکزی مایل به کاهش نرخ ارز نیست !
به دنبال انتشار اخبار مثبت از مذاکرات نیویورک بازار ارز دوباره تکانی خورد و به زیر 3 هزار تومان رسید هر چند کاهش قیمت چندان مورد انتظار فعالان بازار ارز نبود .
به نظر می رسد بازار سکه و دلار همچنان تحت تاثیر سخنان رییس کل بانک مرکزی مبنی بر حفظ نرخ دلار فعلی است به طوری که قیمت ها آنگونه که باید کاهش نیافت.
روز گذشته دلار در بازار آزاد تا 2920 تومان ریزش کرد ولی در نهایت در 3024 تومان باقی ماند و سکه طرح جدید نیز در بازه 944 تا 971 هزار تومان در نوسان بود.
امروز نیز به رغم بسته بودن بازار های جهانی و ثبات نرخ اونس طلا ، سکه و طلا در بازار داخلی با افزایش قیمت همراه بود به گونه ای که سکه طرح جدید با بیش از 50 هزار تومان افزایش نرخ نسبت به روز گذشته 996 هزار تومان قیمت گذاری شد و هر گرم طلای 18 عیار نیز به 101 هزار تومان رسید.
نرخ دلار آزاد نیز 3 هزار و 100 تومان امروز تعیین شد که نشان می دهد تمایلی به پایین آمدن ندارد ، در این بین سوالی که مطرح می شود این است چرا مسولان در زمان افزایش نرخها سخنی نمی گویند و فقط زمانی که نرخها رو به کاهش است اظهار نظر می کنند.


کد مطلب: 6154

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.mn-t23nzkftd2.html?6154

تيترآنلاين
  http://titronline.ir