تيترآنلاين - پیشنهاد تازه سازمان تامین اجتماعی: داروهای ارزان گران شود تا داروهای گران ارزان شود! - نسخه قابل چاپ

پیشنهاد تازه سازمان تامین اجتماعی: داروهای ارزان گران شود تا داروهای گران ارزان شود!

27 مهر 1390 ساعت 7:59

سازمان تأمین‌اجتماعی جهت تامین بار مالی پیشنهاد خود خواستار آن شده است تا فرانشیز برخی از داروهای ارزان‌قیمت افزایش یابد


سازمان تامین اجتماعی در بحبوحه تهیه گزارش تحقیق و تفحص مجلس راه کار جدیدی را برای افزایش رفاه اجتماعی شناسایی و پیشنهاد کرده است و آن اینکه جهت رفع مشکل بیماران و خانواده آنها در تأمین داروی های گران قیمت مورد نیاز آنها از محل افزایش فرانشیز داروهای ارزان قیمت منابع لازم جهت کاهش فرانشیز داروهای گران قیمت تهیه گردد. 

به گزارش پولي و مالي، بر اساس پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی، باتوجه به پرداخت فرانشیز 30 درصدی دارو از سوی بیمه‌شدگان و پرداخت 70 درصد هزینه از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی درحال‌ حاضر پرداخت فرانشیز 30 درصدی داروهای گرانقیمت برای بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی مشکلاتی ایجاد می‌کند، از این رو فرانشیز داروهای گرانقیمت از محل افزایش فرانشیز داروهای ارزان قیمت کاهش داده شده و یا حذف شود .

این سازمان تاکید دارد که این پیشنهاد به خصوص در مورد داروهای مورد استفاده در درمان بیماری‌های مزمن مطرح می باشد تا بیماران و خانواده آنها مشکلی در تأمین داروی موردنیاز نداشته باشند.

سازمان تأمین‌اجتماعی جهت تامین بار مالی پیشنهاد خود خواستار آن شده است تا فرانشیز برخی از داروهای ارزان‌قیمت افزایش یابد.

گفتنی است موضوع مدیریت مالی در سازمان تامین و اظهارات مقامات این سازمان در مورد بدهی های دولتی باعث شده است تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از این سازمان را در دستور کار خود قرار دهند.


کد مطلب: 3364

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.-nxt23nxkftd2.html?3364

تيترآنلاين
  http://titronline.ir