تيترآنلاين - نگرش جنسی به دختران به آن‌ها آسیب روحی می‌زند - نسخه قابل چاپ

نگرش جنسی به دختران به آن‌ها آسیب روحی می‌زند

سینا به نقل از سی ان ان , 25 فروردين 1391 ساعت 15:53

تصویری که رسانه‌های آمريكا از دختران جوان به عنوان وسیله‌ای برای شهوت‌رانی ترسیم می‌کنند باعث آسیب روحی و جسمی آن‌ها و حتی دختران خردسال شده است


بنابر گزارشی در ایالات متحده، تصویری که رسانه‌های این کشور از دختران جوان به عنوان وسیله‌ای برای شهوت‌رانی ترسیم می‌کنند باعث آسیب روحی و جسمی آن‌ها و حتی دختران خردسال شده است.
به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از سی ان ان،بر اساس گزارشی که توسط انجمن روان‌شناسی آمریکا، تهیه شده، نگاه رسانه‌های سراسری این کشور به دختران جوان (نشان دادن آن‌ها در حد یک وسیله شهوترانی) تاثیر منفی بر سلامت روانی آن‌ها می‌گذارد و باعث بروز عارضه‌های روانی همچون اختلال در خوردن، کاهش عزت نفس و افسردگی می‌شود. 

در همین حال، بنابر یک نظرسنجی، بیش از نیمی از دختران و زنان جوان بریتانیا می‌گویند که به قدر کافی لاغر نیستند و برای بهتر شدن ظاهرشان حاضرند زیر تیغ جراحی پلاستیک بروند. 

هشت درصد از ۲۵ هزار دختر و پسر ۱۷ تا ۳۴ ساله‌ای که مورد سوال قرار گرفتند نیز اذعان کردند که برای کم کردن وزن خود از روش برگرداندن غذا استفاده کرده‌اند. 

روان‌شناسان آمریکایی در این گزارش آورده‌اند که مطالب نشریات، برنامه‌های تلویزیونی، بازی‌های ویدیویی، ترانه‌ها و تصاویر ویدیویی گروه‌های موسیقی مختلف که نگاهی جنسی به دختران و زنان دارند نه تنها ممکن است باعث خودکم بینی آن‌ها نسبت به ظاهرشان شود بلکه همچنین تاثیری منفی بر سلامت رشد جنسی دختران و پسران می‌گذارد. 

در این تحقیق همچنین از آگهی‌های تبلیغاتی که برای فروش کالا‌ها از تصاویری با بار جنسی استفاده می‌شود، انتقاد شده است. 

دکتر آیلین زوربریگن عضو انجمن روان‌شناسی آمریکا، که هدایت تهیه این گزارش را برعهده داشته، می‌گوید: نگرش جنسی به دختران در موفقیت تحصیلی آن‌ها نیز تاثیر منفی گذاشته و آن دسته از آن‌ها که خود را در حد یک شی تزئینی می‌بینند در برخی دروس مدرسه، از جمله ریاضیات و یا حل مسائل فکری موفقیت کمتری دارند.
انجمن روان‌شناسی آمریکا برای مقابله با نگرش جنسی به دختران توصیه کرده رسانه‌ها نگرشی مثبت‌تر در مورد زنان را اشاعه دهند و والدین، مدارس و کار‌شناسان بهداشتی در مورد تاثیر این گونه تصاویر بر دختران و پسران هشیار باشند. 

این گزارش همچنین آورده که دولت‌ها نیز مسئول هستند که برای کاهش این گونه تصاویر از زنان و دختران در رسانه‌ها اقدام کنند.


کد مطلب: 4498

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.y9trak9t7pr4a.html?4498

تيترآنلاين
  http://titronline.ir