تيترآنلاين - داد و ستد برخی داروهای وارداتی در سطح شهر به قیمتهای گزاف - نسخه قابل چاپ

داد و ستد برخی داروهای وارداتی در سطح شهر به قیمتهای گزاف

29 فروردين 1391 ساعت 14:29

تعدادی از داروهای خاص مانند داروهای بیماران سرطانی که اکثراً وارداتی هستند به قیمتهای گزاف در سطح شهر داد و ستد می‌شوند.


رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: تعدادی از داروهای خاص مانند داروهای بیماران سرطانی که اکثراً وارداتی هستند به قیمتهای گزاف در سطح شهر داد و ستد می‌شوند.

رهبر مژدهی آذر در گفت و گو با فارس،افزود: در مورد داروهای وارداتی در کشور با دو دسته دارو مواجه هستیم، یکسری داروهایی که مصرف عام دارند و در سطح داروخانه های شهر توزیع می‌شوند که در این گروه با کمبود چشمگیری در ماههای اخیر مواجه نیستیم.

وی گفت: اما یک دسته نیز داروهای خاصی هستند که در داروخانه‌های خاص عمدتاً دولتی به صورت انحصاری توزیع می‌شوند، که در مورد آنها هم انجمن داروسازان ایران اطلاعات دقیقی ندارد اما شنیده‌ایم که برخی از این اقلام گران یا در مواردی کمیاب شده و در بازار سطح شهر با قیمتهای گزاف داد و ستد می‌شوند.

رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: یک نمونه آن داروهای یک شرکت کانادایی است که از حدود 6 ماه پیش برخی اقلام آن در بازار توزیع نمی‌شود یا حداقل توزیع همگانی ندارد و شاید این دارو را به جاهای خاص می‌دهند.

مژدهی آذر گفت: برخی از داروهایی که ممکن است با کمبودهایی مواجه شده باشند،داروهای وارداتی هستند که از نظر من جنبه حیاتی ندارند اما برخی داروهای بیماران خاص به خصوص سرطانی‌ها نیز هستند که اکنون مشکل دارند.

وی ادامه داد: بنده شنیده‌ام که تعدادی از داروهای بیماران خاص به مبالغ گزافی در سطح شهر داد و ستد می‌شود و در مراکز قانونی وجود ندارد و اگر هم هست، گران شده و باعث مشکل شده است.

این داروساز در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است داروخانه‌های دولتی خودشان دارو را به قیمت آزاد و گرانتر از نرخ قانونی به بیماران بفروشند، گفت: بنده چنین گزارشی را نشنیده‌ام که داروخانه‌های دولتی داروهای دولتی را به نرخ آزاد بفروشند.

مژدهی آذر گفت: اما در مورد داروهای بیماران سرطانی شنیده‌ام که تعدادی از داروهای آنها گران یا کمیاب شده اما چون این داروها در سطح داروخانه‌های سطح شهر نیست. انجمن داروسازان به طور مستقیم با این موضوع درگیر نیست.


کد مطلب: 4524

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.x9trak9ntpr4a.html?4524

تيترآنلاين
  http://titronline.ir