تيترآنلاين - افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم نباشد بهره‌وری کاهش می‌یابد - نسخه قابل چاپ

افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم نباشد بهره‌وری کاهش می‌یابد

21 ارديبهشت 1392 ساعت 23:17

اگر افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم نباشد فشار بیشتری به حقوق‌بگیران وارد می‌شود


سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که اگر منابع کافی وجود داشته باشد میزان افزایش حقوق کارمندان باید بیش از 25 درصد باشد.

محمد علیپور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تورم 30 درصدی، اظهار کرد: نمایندگان به دنبال این هستند که اگر امکان افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم وجود داشته باشد از قشر کارمند حمایت کنند؛ به شرط اینکه امکان تامین منابع مالی آن هم وجود داشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر آن چه در کمیسیون تلفیق مطرح شده افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان است و اگرچه میزان تورم بالاتر از این نرخ است، اما تحقق همین میزان افزایش حقوق‌هم در شرایط فعلی قدری مشکل است.

نماینده مردم ماکو در مجلس با اشاره به افزایش دستمزد و اجرت‌ها در بازار و مشاغل آزاد خاطر نشان کرد: حقوق کارمندان همواره از این قاعده مستثنی بوده است. جماعت کارمند همواره در پرداخت مالیات هم خوش‌حساب‌ترین قشر بوده‌اند و پیش از اینکه حقوق به دست کارمند برسد مالیات آن کسر و به خزانه واریز می‌شود.

علپپور با بیان اینکه اگر افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم نباشد فشار بیشتری به حقوق‌بگیران وارد می‌شود، یادآور شد: این امر باعث می‌شود بهره‌وری کاهش یابد و انگیزه اداری از بین برود. همچنین اگر حقوق‌ها کفاف زندگی کارمند را ندهد ممکن است او به فکر شغل دوم باشد و وقت خود را به صورت کامل صرف انجام وظایف اداری نکند؛ بلکه سعی کند انرژی خود را در وقت اداری ذخیره کند تا بعد از ساعت کاری از راه‌های مختلف کسری زندگی‌اش را جبران کند.


کد مطلب: 5721

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.x9nrak9uqpr4a.html?5721

تيترآنلاين
  http://titronline.ir