تيترآنلاين - خریداران مسکن اجاره نشین شدند - نسخه قابل چاپ

خریداران مسکن اجاره نشین شدند

5 آبان 1392 ساعت 21:37

در حال حاضر تقاضا در بخش خرید مسکن به حوزه اجاره انتقال پیدا کرده و دلیل اصلی آن هم پایین آمدن قدرت خرید خانوارها است


عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که تا اقتصاد کشور به آرامش نرسد، رکود در بازارها ادامه دارد، گفت: تغییر رفتار بازارها در کشور به وضعیت و ثبات اقتصاد بستگی دارد. 

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران،"حسین محمدزاده" با بیان این مطلب اظهار داشت: به طور معمول بازار مسکن از بقیه بخش‌های اقتصاد تبعیت می‌کند و به همین دلیل نمی‌توانیم این بازار را به‌طور جداگانه مورد تحلیل قرار دهیم. 

وی افزود: تقاضا در بازار مسکن با توجه به آمارهای جمعیتی که سالانه ۸۰۰ هزار ازدواج صورت می‌گیرد، پایدار خواهد بود و تا ۵/۱ دهه بعد هم این تقاضا در بازار وجود دارد. 

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به سیکل‌های قیمتی بازار مسکن، تصریح کرد: این بازار تاکنون با چندین دوره افزایش قیمت روبه‌رو بوده و هم‌اکنون نیز رکود بازار اثر مستقیم روی فعالیت بخش ساختمان، بازار آهن و فولاد و دیگر صنایع گذاشته است. 

محمدزاده با تاکید بر این‌که نمی‌توانیم پیش‌بینی خاصی از روند بازار در آینده داشته باشیم، عنوان کرد: در حال حاضر رکودی که در بازار مسکن دیده می‌شود، در بازارهای دیگر هم وجود دارد و تا زمانی که اقتصاد کشور آرامش و ثبات پیدا نکند، ما تغییر رفتاری در بازارها را شاهد نخواهیم بود. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا تقاضایی که هم‌اکنون در بازار مسکن وجود دارد، واقعی است، خاطرنشان کرد: آمارها و قراردادهای منعقده حاکی از آن است که در حال حاضر تقاضا در بخش خرید مسکن به حوزه اجاره انتقال پیدا کرده و دلیل اصلی آن هم پایین آمدن قدرت خرید خانوارها است. 

عضو کمیسیون عمران مسکن تاکید کرد: تقاضایی که در بازار مسکن وجود دارد، واقعی است؛ وگرنه بازار اجاره‌بها وجود نداشت.


کد مطلب: 6225

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.x93rak9xnpr4a.html?6225

تيترآنلاين
  http://titronline.ir