تيترآنلاين - فلاش کوله پشتی، ابزاری برای تبدیل شما به استودیو عکاسی سیار - نسخه قابل چاپ

فلاش کوله پشتی، ابزاری برای تبدیل شما به استودیو عکاسی سیار

narenji.ir , 5 خرداد 1391 ساعت 17:31

یکی از دغدغه های همیشگی عکاسان حرفه ای، تامین نور مناسب برای تهیه تصاویری روشن و واضح است.


یکی از دغدغه های همیشگی عکاسان حرفه ای، تامین نور مناسب برای تهیه تصاویری روشن و واضح است. بسیاری اوقات آنها دستیاری را به همراه دارند که وظیفه حمل و نگه داری فلاش و ادوات لازم برای تامین نور را بر عهده دارد. اما اگر شما هم مانند آقای Ian Spanier سفارش عکاسی دریافت کرده اما پول لازم برای استخدام یک دستیار را نداشته باشید، حسابی خلاقیت تان گل می کند. از آنجایی که همیشه احتیاج مادر اختراع است، این عکاس خوش سلیقه هم دست به کار نصب تجهیزات فلاش استودیویی بر روی یک کوله پشتی شده است.

اولین بخش این دستگاه جذاب، یک کوله پشتی قرص و محکم LowePro است. این کوله پشتی برای دنبال کنندگان و مراقبان پرندگان در طبیعت طراحی شده که مجبورند سه پایه های بزرگ را طی مسافت های طولانی در بیابان حمل کنند. از آنجایی که یان به عکاسی سیار با قابلیت آزادی عمل فراوان در حرکات نیاز داشت، تصمیم گرفت که کوله پشتی را با یک باتری قابل شارژ پر کند که نیروی لازم برای یک واحد فلاش کانن را تامین می کند. این فلاش بر روی کوله پشتی به گونه ای نصب شده است که diffuser یا پخش کننده نور گنبدی شکل و مدور آن، ۵ اینچ بالاتر از سر عکاس قرار می گیرد و به یک گیرنده بیسیم هم مجهز است تا فلاش بدون هیچ کابل دست و پا گیری با دوربین در ارتباط باشد.

اگر چه این تجهیزات قیافه وی را کمی شبیه نردها می کند، اما برای کار عکاسی او، واقعا عالی کار می کنند. به گونه ای که حتی به وی اجازه می دهند که تنها با کمی پیچ و تاپ دادن بدن به اطراف، موقعیت فلاش را دقیقا به همان صورتی که نیاز است، تنظیم کند. البته با توجه به اهمیت وزن کوله پشتی و تجهیزات درون آن، شاید وی کمی بیشتر خسته شده یا اینکه تعداد عکس کمتری را با هر بار شارژ، خواهد گرفت. اما اکنون وی صرفه جویی بزرگی در هزینه استخدام یک دستیار نموده است. فکر می کنید این ابزار جالب تا چه حد در عکاسی حرفه ای کاربردی خواهد بود؟


کد مطلب: 4731

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.w9trak9uqpr4a.html?4731

تيترآنلاين
  http://titronline.ir