تيترآنلاين - ۷۵ درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده است - نسخه قابل چاپ

۷۵ درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده است

24 تير 1392 ساعت 7:52

وضعیت دریاچه ارومیه زنگ خطری برای مسولان است هر روز که می گذرد آب این دریاچه بیشتر در معرض خشکی قرار می گیرد


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از بی توجهی وزیر نیرو نسبت به خشک شدن آب دریاچه ارومیه گفت: وضعیت آب این دریاچه اسفناک بوده اما هیچکس نسبت به این مهم پاسخگو نیست. به گزارش خانه ملت، مهدی عیسی زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 23 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی افزود: وضعیت دریاچه ارومیه زنگ خطری برای مسولان است و کشور را تهدید می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۷۵ درصد دریاچه ارومیه خشکل شده است و هر روز که می گذرد آب این دریاچه بیشتر در معرض خشکی قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه ظلمی که نسبت به دریاچه ارومیه اتفاق می افتد فراموش نشدنی است، تصریح کرد: با توجه به جلسه ای که با حضور دکتر لاریجانی و مسئولان مربوطه درخصوص رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه برگزار شد، برای آن نیز بودجه ای در نظر گرفته شد اما همچنان این مهم تحقق نیافته است.

وی یادآور شد: از آب ۷۵۹۰ میلیون مترمکعب تنها ۳۰۰ میلیون مترمکعب در رودخانه زرینه رود آب مانده است و دشت رحیم خان به دلیل نبود آب بلااستفاده مانده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به واقع باید این درد را به چه کسی گفت؟ بیش از یک سال است که از وزیر نیرو در این خصوص سوال پرسیده شده اما بدون جواب باقی مانده است.


کد مطلب: 5938

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.w9nrak9y7pr4a.html?5938

تيترآنلاين
  http://titronline.ir