تيترآنلاين - شکست هيمنه ديکتاتورهاي عرب - نسخه قابل چاپ

شکست هيمنه ديکتاتورهاي عرب

نويسنده : مهرداد محمدي‌

روزنامه جهان صنعت , 3 اسفند 1389 ساعت 13:30

مردمي که سال‌ها تحت حکومت ديکتاتورها بوده‌اند حالا به خوبي دريافته‌اند آنقدرها هم که فکر مي‌کردند اين دژخيم مستحکم نيست و آنگاه که مردم اراده کنند رخت ظلم برکشيده خواهد شد


شايد مهم‌تر از سقوط حکام ديکتاتور تونس و مصر اين است که مردمي که سال‌ها تحت حکومت ديکتاتورها بوده‌اند حالا به خوبي دريافته‌اند آنقدرها هم که فکر مي‌کردند اين دژخيم مستحکم نيست و آنگاه که مردم اراده کنند رخت ظلم برکشيده خواهد شد.

اين روزها الجزاير، بحرين، يمن و ليبي هم شاهد موج خشم مردم عليه حکام خودکامه هستند اما در ليبي گويي شرايط متفاوت از ديگران دنبال مي‌شود. معمر قذافي دست به کشتار وحشيانه‌اي زده است که آمارهاي غيررسمي از کشته شدن 200 تا 1000 نفر در جريان اعتراض‌ها خبر مي‌دهد. به هر سو خبرهاي ضد و نقيض حاکي از فرار قذافي به کشوري ديگر است و مردم تحت ظلم در سراسر دنيا حالا فهميده‌اند که ديکتاتورها رفتني هستند.

در اين ماه‌ها که حکام خودکامه يکي پس از ديگري قدرت را ترک کرده‌اند کلام حضرت رسول را بيشتر درک مي‌کنيم که فرمود حکومت با ظلم باقي نمي‌ماند‌ و چه زيباست که پرچمدار مبارزه با ظلم در دنيا پيروان نبي مکرم اسلام هستند. 

پس از قذافي ديکتاتورهاي ديگري هم در صف هستند که يک به يک بايد ترک قدرت کنند تا ملت‌هاي مسلمان خود ادامه راه حکومت را انتخاب کنند. آري! هيمنه ديکتاتورهاي عرب شکسته است.


کد مطلب: 1941

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.t9qrak9yqpr4a.html?1941

تيترآنلاين
  http://titronline.ir