تيترآنلاين - زنان وحیا،در گیرودار فروشندگان مرد - نسخه قابل چاپ

زنان وحیا،در گیرودار فروشندگان مرد

تيار , 5 دی 1392 ساعت 22:44

چند سالی است که موضوع فروش لباسهای مخصوص بانوان توسط فروشندگان مرد به معضلی در شهرمان تبدیل شده که در سایه بی توجهی مسوولین رشد قارچ گونه دارد.


چند سالی است که موضوع فروش لباسهای مخصوص بانوان توسط فروشندگان مرد به معضلی در شهرمان تبدیل شده که در سایه بی توجهی مسوولین رشد قارچ گونه دارد. 

بسیار با خود کلنجار رفتم تا واژه ای مناسب برای این حس و حال پیدا کنم اما گویا کلمات خود را در مقابل قباحت این حس پنهان کرده بودند بالاخره دست از فکر کردن برداشتم و به همان واژه «معذب» بسنده کردم حس و حال موجود در پشت اين کلمه چهار حرفي را شايد هر خانم محترمي که براي خريد يک جنس تمام قد زنانه پا در مغازه‌اي گذاشته‌ که بر خلاف تصورش يک فروشنده مرد متصدي آن بوده و چشم در چشم او دوخته و گفته: «بفرماييد خانم چيزي مي‌خواستين؟» را تجربه کرده باشد.

شما هم حتما در مواجهه با این صحنه معذب شده‌ و بعد از هزار بار لعنت کردن خودتان که چرا به فلان مغازه که فروشنده‌اش خانم است نرفته‌ايد، درخواست‌تان را با صدايي زمزمه وار و لرزان بيان کرده و يا اصلا از خير خريد کالاي مورد نيازتان گذشته و سر چرخانده‌ايد و سمت در خروجي را در پیش می گیرید.

براي تهيه اين گزارش سري به راسته بازارهاي پُر برو و بياي شهرمان زديم و خودمان را حسابي معذب کرديم:

متأسفانه در سایه بی توجهی مسؤولین امر این موضوع کمي تا قسمتي عادي شده است اولين توقفم مقابل ورودي مغازه‌اي در راسته خيابان امام است که از لباس‌هاي زير زنانه،لوازم آرايشي و بهداشتي بانوان گرفته تا جوراب و تن پوش‌هاي ورزشي زنانه را يک‌جا مي‌فروشد.

صاحب مغازه پسر جواني است ،جلوی مغازه که ایستادم از قضا دختر جواني از مغازه در حال خارج شدن بود از او پرسیدم که برايش سخت نيست که اجناس زنانه مورد نيازش را از فروشنده آقا تهيه کند، جاي هر واکنشي، مي خندد و مي‌گويد: ديگر عادت کرده‌ام.

او اين پاسخش را اين طور توضيح مي‌دهد: تا چندسال پيش اگر پايم را در مغازه‌اي مي‌گذاشتم که جنس زنانه‌اش را مردي عرضه مي‌کرد، حتما متعجب مي‌شدم از اين‌که چرا با او برخوردي نمي‌شود اما حالا آن قدر تعداد اين دست مغازه‌ها زياد شده که تقريبا همه با وجه ناخوشايند این موضوع کنار آمده‌اند.

او نشاني چند تا از اين دست مغازه‌ها را در اختيارم قرار مي‌دهد و به شوخي مي‌گويد: مي‌توانم از همين حالا پيش‌بيني کنم که مسئولاني که از قضا مسئوليت شان برخورد با چنين اصنافي است،به شما چه جوابی می دهند؟ آن‌ها حتما باز تقصير را مي‌اندازند گردن خانم‌ها و جاي برخورد با صاحبان اين اصناف، گلايه مي‌کنند که ما نبايد از اين مغازه‌ها خريد کنيم!

پس از کمی گشت و گذار در بازار ،به برخی از مغازه هایی که به فروش لباسهای خاص بانوان اختصاص دارند سر زدم پشت پیشخوان برخی مغازه ها مرد جوانی را دیدم که به فروشندگی مشغول است .

خاصه آنکه خانم‌ها با فروشنده خانم راحت‌ترند و این موضوع بخاطر حفظ آنچه که برای زنان مهم است و چیزی جز عفاف نیست باید مدنظر مسوولین رسیدگی کننده به این موضوع قرار گیرد و زمینه های لازم برای حفظ حرمت و شأن زن ایرانی و جلوگیری از به وقوع پیوستن برخی ناهنجاریها در جامعه را فراهم آورند.


کد مطلب: 6315

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.q93rak9wnpr4a.html?6315

تيترآنلاين
  http://titronline.ir