تيترآنلاين - 10 علت که ثروتمند نمي‌شويد! - نسخه قابل چاپ

10 علت که ثروتمند نمي‌شويد!

مردم سالاري , 14 شهريور 1392 ساعت 17:50

ثروتمند شدن براي آدم‌هاي مختلف معاني مختلفي دارد، معتقدم ثروتمند شدن اما به معناي داشتن آزادي اقتصادي براي رسيدن به اهداف مورد نظر و زندگي کردن به گونه‌اي است که خواستار آن هستيم


ثروتمند شدن براي آدم‌هاي مختلف معاني مختلفي دارد، معتقدم ثروتمند شدن اما به معناي داشتن آزادي اقتصادي براي رسيدن به اهداف مورد نظر و زندگي کردن به گونه‌اي است که خواستار آن هستيم.

روزنامه ديلي ورث نوشت:مي‌خواهيد بدانيد چرا تاکنون ثروتمند نشده‌ايد؟ دلايل زير را بخوانيد:

1- پول‌هاي خود را همانند يک انسان ثروتمند هزينه مي‌کنيد

خريد لوازم و چيزهاي گران قيمت حس خوبي به آدم مي‌دهد چيزهايي مانند يک خودروي لوکس، لباس‌هاي طراحي شده، يک خانه بزرگ و يا رفتن به يک تعطيلات. اگر هيچ ضرورتي براي خريد اقلام گران قيمت نداشته باشيد واگر مرتب اقدام به خريد آنها کنيد اين موضوع براي شما روتين مي‌شود. بسياري از ما فراتر از توانايي‌هاي ماليمان و با استفاده بيش از حد کارت اعتباري در زندگي هزينه مي‌کنيم. مشکل اينجاست: تا وقتي که ما در حال هزينه کردن بيش از پولي که داريم هستيم ما نمي‌توانيم ثروتي را جمع کنيم.

2- هيچ برنامه اي نداريد

بدون داشتن يک برنامه روشن با اهداف کوتاه و يا بلند مدت، ثروتمند شدن شبيه به يک فانتزي دست نيافتني به نظر مي‌رسد و به عبارتي ديگر کسي که نتواند برنامه‌ريزي کند براي نتوانستن برنامه‌ريزي کرده است. روند برنامه‌ريزي کردن اقدامي‌است که مي‌تواند به آساني با نوشتن اولويت بندي‌هاي شما بر روي کاغذ تحقق يابد.

3- صندوق اضطراري نداريد

شما صدها بار اين حرف را شنيده ايد که شما نياز داريد که درامد حداقل 6 ماهتان را در يک صندوق ويژه و اضطراري پس انداز کنيد. بسياري از مردم ديده شده‌اند که با يک هزينه غيرمترقبه و غير‌برنامه‌ريزي شده مانند تعميرات خانه و يا از دست دادن شغل و يا هزينه پزشکي مواجه شده‌اند که به کاهش يک باره پولي که پس‌انداز شده است مي‌انجامد. زماني که اين موضوع رخ مي‌دهد، نداشتن يک پس انداز قابل توجه مي‌تواند شرايط را بسيار بيشتر بد کند. تکيه کردن به کارت‌هاي اعتباري منجر به آن مي‌شود که شما به جاي اينکه پس انداز کنيد بيشتر بدهکار شويد.

4- دير آغاز کرديد

هر ماه و يا سالي که بدون پس انداز کردن بگذرد، شانس شما براي ثروتمند شدن نيز کاهش مي‌بايد، «زمان و مقايسه علايق» زماني که مقدار پول پس‌انداز شده شما افزايش پيدا مي‌کند دو دوست خوب شما هستند. بنابراين از دست دادن آنها واقعا به شما ضربه مي‌زند. سخت‌ترين بخش پس‌انداز آغاز آن است. پس از آغاز آن شما به زودي عادت پس انداز کردن را در مي‌يابيد و بدون توجه به مقدار آن شما به آساني به افزايش پولي که پس‌انداز کرده ايد ادامه مي‌دهيد.

5- به جاي متعهد بودن شکايت کردن

«زندگي خيلي گرونه» «هيچ وقت از زير بار بدهي بيرون نمي‌يام» « من به اندازه کافي پولي در نميارم» «سرمايه گذاري کردن بسيار خطرناک است». دلايل بسياري را از سوي افراد براي پس‌انداز نکردن پول‌هايشان مي‌توان شنيد. اجازه دهيد عادات بدي که قصد دارند جاي متعهد بودن شما را بگيرند از شما دور شوند. بدهي و هزينه‌هاي سخت زندگي براي همه وجود دارد و به ميليون‌ها نفر فشار مي‌آورد.

6- براي امروز زندگي مي‌کنيد نه فردا

فکر کردن به موضوعاتي که قرار است در آينده در انتظار ما باشند بسيار سخت است در حالي که ما اکنون احتياجات و خواسته‌هايي داريم. قبض‌ها بايد پرداخت شوند، بچه‌ها به تعطيلات نياز دارند و... مشکل اينجاست که بسياري از کارها و رفتارهايي که در باره آن فکر نشده است به هدر رفتن پولي که در کارت اعتباري پس‌انداز شده است منجر مي‌شود. پس اين جمله‌ها را به خاطر داشته باشيد.«الان پس‌انداز کن، بعدا ثروتمند شو».

7- سرمايه گذار تک ترفندي هستيد

شما به اندازه کافي خوشبخت هستيد که با سرمايه‌گذاري کردن پول‌هايتان تنها در يک بخش ثروتمند شويد. مثل اينکه بسيار خوش شانس خواهيد بود که يک لاتري را برنده شويد. اما اين يک استراتژي براي ثروتمند شدن نيست. يکي از بدترين اشتباهات اقتصادي اين است که شما همه تخم‌مرغ‌هايتان را درون يک سبد بگذاريد. انجام اين کار شما را با خطر مواجه مي‌کند. سرمايه‌گذاري شما بايد شامل چند سرمايه گذاري خوب با درجه خطرهاي متفاوت و با قدرت بازگشت باشد.

8- خودکار عمل نمي‌کنيد

راز پس انداز کردن پول اينجاست‌: اتوماتيک بودن. پس انداز کردن به نظر مي‌رسد يک عمل خودکار باشد. متاسفانه ما به دنيا نيامده ايم که پس‌انداز کنيم. ما به طور ذاتي حريص هستيم. مسووليت‌پذير بودن نياز به انضباط دارد. بنابراين خودکار عمل کردن ما را مجبور مي‌کند بدون اينکه تلاش زيادي کنيم مسئوليت‌پذير باشيم.

9- هيچ حس اضطراري نداريد

ممکن است شما اين احساس را داشته باشيد که نيازي براي نگراني با هدف خروج از بحران بدهي و يا پس‌انداز کردن نداريد زيرا، کسي و يا چيز ديگري از شما محافظت مي‌کند. ممکن است اين موضوع افزايش درآمد، يافتن شغل جديد و يا لاتري باشد. تا زماني که اين موضوع وجود داشته باشد يک دليل براي براي اينکه گام‌هاي خودتان را برداريد و ثروتمند شويد وجود دارد.

10- به راحتي تحت تاثير قرار مي‌گيريد

همه ما تاثيرپذيري‌هاي منفي در زندگيمان داريم که شانس‌هاي ما براي ثروتمند شدن را تهديد مي‌کنند. فرهنگ سطحي، مادي و چپي که ممکن است بر جامعه ما قرار گرفته باشد مي‌تواند يکي از بزرگترين دلايل اين تاثير پذيري‌ها باشد و همراهي رسانه‌ها با اين موضوع مي‌تواند آن را چند برابر بدتر کند.کد مطلب: 6081

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.793rak9zqpr4a.html?6081

تيترآنلاين
  http://titronline.ir