تيترآنلاين - انتقاد رسایی از اقدام هیات رئیسه مجلس در برابر هاشمی - نسخه قابل چاپ

انتقاد رسایی از اقدام هیات رئیسه مجلس در برابر هاشمی

7 دی 1391 ساعت 6:02

نماینده مردم تهران در پاسخ به نامه دفتر هاشمی به مجلس در خصوص نطق اخیرش گفت: تنها یک جمله از امام را می گویم و آن اینکه ملاک حال فعلی افراد است.


نماینده مردم تهران در نطق امروز خود در جلسه علنی مجلس ضمن انتقاد از عملکرد هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: چرا بعد از نطق اخیر من در خصوص اتهامات مهدی هاشمی هیات رئیسه فضاسازی انجام داده و سعی در تسریع قرائت نامه هاشمی داشت در حالی که 40 روز است جوابیه دولت در پاسخ به نطق یک نماینده در هیات رئیسه باقی مانده است. 

به گزارش مهر، حمید رسایی نماینده مردم تهران در نطق خود در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس با اشاره به فرا رسیدن یوم‌الله 9 دی اظهار داشت: 9 دی روزی است که مردم انقلابی با حضور چند ده میلیونی در خیابان‌ها بیعتی دوباره با رهبر معظم انقلاب بستند و با بصیرت عاشورایی خود میز محاکمه راس فتنه و همپیمانانش را در خیابان‌های ایران اسلامی به پا کردند و حکم به اخراج آنها از دایر یاران انقلاب دادند.

وی اظهار داشت: 9 دی روز محاکمه امثال خاتمی و کروبی و موسوی و بزرگتر آنها است و عجبا که هنوز چند سال از غفلت و قدرت طلبی آنها نمی‌‌گذرد که برخی به دنبال تغییر جای مدعی و متهم هستند و آقایان برای حضور در انتخابات شرط می‌گذارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: خدا را شکر کنید که به محاکمه خیابانی‌تان در روز 9 دی توسط مردم اکتفا کرده والا باید از لباس روحانیت خلع می‌شدید و اگر حکم فتنه گری‌تان اعدام نبود می‌بایست از کشور اخراج می‌شدید.

وی گفت: برخی در این چند سال تلاش کرده‌اند 9 دی فراموش شود چرا که 9 دی یادآور همراهی و همسویی این عناصر قدرت طلب با سردمداران کفر و سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه و منافقین و رسانه‌های بیگانه بود و 9 دی یادآور نه بزرگ به این جریان اختاپوسی است.

رسایی گفت : 9 دی را باید پاس داشت به خاطر شهدای جوانی در 8 ماه دفاع مقدس جنگ نرم برای مقابله با کودتای 88 به شهادت رسیدند همچون مادر و دختر شهید به نام سرور برومند چوکانی و فاطمه رجب پور چوکانی که در کنار حوزه 107 نینوا روسری از سرشان کشیدند و در روز 25 خرداد توسط فتنه گران به شهادت رسیدند. شهدایی همچون غلامحسین کبیری، محمد حسین فیض، ناصر امیرنژاد، مسعود خسروی دوست محمدی، مصطفی غنیان، سجاد فضل علی پور، سجاد قائم رحمتی،‌علی فتحلعیان، حسین طوفان پور، سعید عباسی، رامین رمضانی، حسام حنیفه،‌ محرم چگینی، فاطمه سمسارپور، علیرضا افتخاری خاتونی، حمید حسین بیگی، داوود فضلی که همه اینها و قریب به اتفاقشان بسیجی بودند و با اسلحه‌ای که کالیبر آن متعلق به سلاح‌های رسمی کشور نیست به شهادت رسیدند.

نماینده مردم تهران در ادامه نطقش گفت: کاش برخی از خواص به جای اینکه تئوری ساکتین فتنه از کدام کره نازل شده است به دنبال آدرس منزل این شهدا می گشتند و از خانواده این شهدا دعوت می کردند تا در این ایام به مجلس بیایند و بوسه بر دستانشان بزنیم با این همه باید پرسید آیا آنهایی که با طراحی و خدعه‌های دشمن پسند با نامه‌های بی سلام و با سلام در آتش فتنه 88 دمیدند آیا توان پاسخگویی به خون این شهدا را دارند.

وی ادامه داد: آنهایی که در مواضع امروزشان ادعا می کنند در کشور تعادل نیست برای بازگشت تعادل به کشور باید انتخابات آزاد، شفاف و قانونی برگزار کنیم و فقط در این صورت است که همه به نتیجه انتخابات 92 تمکین می کنند به دنبال نامه بدون سلام و با سلام دیگری به رهبری هستند. اگر چنین است بدانند این بار هم بسیجیان خمینی(ره) همچون کودتای سال 88 آماده شهادت هستند هرگز ولی و علی خود را تنها نخواهند گذاشت که دوره خوراندن جام زهر گذشته است.

رسایی افزود: هفته گذشته براساس وظیفه نمایندگی‌ام نطقی را قرائت کردم که بیان آن عقده‌ای بود که بر دل خیلی از هموطنان‌مان مانده بود مردم ما از گرانی رنج می برند اما بیش از گرانی تبعیض و ایجاد تبعیض و برتری دادن یک خانواده بر دیگران آنها را اذیت می‌کند. بعد از یک نطق مستدل و البته صریح رسانه‌های وابسته چنان فضایی را ساختند که کسی دیگر جرات نکند در خصوص خانواده اصحاب فتنه صحبت کند و شک نکنید با وجود مواضع چند ماه اخیر آقایان برای فتنه دیگر شال و کلاه کرده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ما باید منتظر امتحان دیگری برای خواص باشیم. آنچه در نطق هفته قبل گفتم براساس اسناد مکشوف و اساساً برای نشان دادن تحرکات خط تحرکات راس فتنه و کودتای88 بود و نیازی به اخبار محرمانه نیست، مستندات نطقم در دو برگ که در جوابیه دادستان محترم بود با تکثیر و توزیع در اختیار هیات رئیسه قرار دادم اما از توزیع آن جلوگیری شد و از رسانه‌ها می خواهم آن را از سایت شخصی خودم بردارند و شک ندارم اگر این برگه فحش‌نامه‌ای علیه یک قوه بود تکثیر و توزیع می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز مردم از خود می پرسند که چرا برخی همواره وقتی در دو راهی خانواده متخلف و آرمان‌های انقلاب اسلامی قرار می‌گیرند نمی تواند از خانواده متخلفشان بگذرند. رفتار برخی صاحب نامان کشور مردم را ناامید کرده است اما مردم ایران اسلامی با دیدن چهره‌های مشهور و البته مردود به انقلاب و ارزش‌های بلند آن ناامید نمی‌شوند چرا که خداوند برای اتمام حجت در کنار چنین افرادی چهره‌های مقبول دیگری مانند آیت‌آلله خزعلی و آیت‌الله جنتی و برخی از چهره‌های بزرگ دیگر قرار داده که بین فرزند متخلفان و انقلاب فرزند را انتخاب نکرده و انقلاب را برگزیده‌اند.

رسایی گفت: در راس همه اینها خمینی(ره) کبیر است با هیچکس عهد اخوت نبست حتی با خانواده‌ای که نام خمینی(ره) بر آنها بود.

وی ادامه داد: آقای سید حمید روحانی در خاطره‌ای که روزنامه جمهوری اسلامی در ایام فتنه 18 تیر سال 78 منتشر کرده آورده است" نوه امام فرزند سید مصطفی در مشهد و دفاع از بنی صدر صحبت کرد که مردم عصبانی شدند و به سمتش هجوم آوردند دست به زیر عبا برد تا با اسلحه کمری خود مردم را بترساند. بچه‌های کمیته او را به اتاقی بردند و به بیت امام خبر دادند وقتی امام این موضوع را متوجه شد از طریق آیت‌الله اشراقی گفت نامبرده را تحت الحفظ به تهران اعزام کنند و مراقب باشند اگر خواست به کسی تیراندازی کند به او مهلت ندهند و بلافاصله به او شلیک کنند" حال می‌فهمیم که بعد از گذشت 34 سال تحریم و تهدید و بی عرضگی و خیانت برخی‌ها مردم به خمینی(ره) عشق می‌ورزند و در عین حال وقتی برخی چهره‌ها در راهپیمایی 22 بهمن در میان مردم می‌آیند چند حلقه حفاظتی اطراف خود دارند و پاسخ آن روشن است چرا که مردم بوی قدرت طلبی از آنها استشمام می‌کنند و آنها بر خلاف امام و امت بین فرزند و انقلاب از فرزندشان حمایت می کنند.

نماینده مردم تهران در پاسخ به نامه دفتر هاشمی به مجلس در خصوص نطق اخیرش گفت: تنها یک جمله از امام را می گویم و آن اینکه ملاک حال فعلی افراد است.

وی گفت: باید از هیات رئیسه محترم پرسید چرا بعد از نطق یک نماینده تا این حد فضاسازی و مصاحبه از این سو و آن سو کردید؟ آیا هیات رئیسه با همه این گونه برخورد می‌کند یا در اینجا هم برخلاف اصل 19 قانون اساسی یک نژاد بر نژاد دیگر برتری دارد. در این روزها اطلاع پیدا کردم با استناد به ماده 78 آیین نامه بیش از 40 روز است که معاون پارلمانی دولت جوابیه‌ای را در خصوص یک نماینده ارسال کرده است اما کسی برای آن سینه نمی‌زند.

در خلال نطق رسایی محمد باقری نماینده بناب با فریادهای خود اعتراض را نسبت به حرف‌های رسایی در نطقش بیان داشت که این واکنش باقری سبب شد تا روح‌الله حسینیان، علی اصغر زارعی و جمعی دیگر از نمایندگان برای آرام کردن وی دور میزش جمع شوند.

در ادامه نطق 7 دقیقه‌ای رسایی باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس جلسه اخطارهایی را مبنی بر اتمام وقت رسایی اعلام کرد که رسایی بدون توجه به این اخطارها نطق خود را ادامه داد تا جایی که بعد از گذشت 2 دقیقه از وقت قانونی وی میکروفونش قطع شد.

بعد از قطع میکروفون رسایی وی کماکان به ادامه نطقش با فریادهای بلند ادامه داد که باهنر خطاب به وی اظهار داشت: آقای رسایی شما باید آیین نامه مجلس را رعایت کنید و صدای شما را در حال حاضر کسی نمی‌شنود.


کد مطلب: 5405

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.xdtiw6djtgiaw.html?5405

تيترآنلاين
  http://titronline.ir