تيترآنلاين - افزایش 50 درصدی بهای مسکن نسبت به سال گذشته - نسخه قابل چاپ

افزایش 50 درصدی بهای مسکن نسبت به سال گذشته

20 خرداد 1392 ساعت 5:36

در یک ماه گذشته ما شاهد رکود معاملات بودیم . سرمایه‌گذاران بازار مسکن همگی منتظر انتخابات هستند که این امر باعث رکود انتظاری شده است.


در یک ماه گذشته ما شاهد رکود معاملات بودیم . سرمایه‌گذاران بازار مسکن همگی منتظر انتخابات هستند که این امر باعث رکود انتظاری شده است. 

سرمایه‌گذاران بازار مسکن همگی منتظر انتخابات هستند که این امر باعث رکود انتظاری شده است.

بیت الله ستاریان کار‌شناس ارشد بازار مسکن در گفتگو با  ایلنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح تاثیر انتخابات در بازار مسکن پرداخت و گفت: آنچه در بازار مسکن اصل و مورد توجه است ثبات در این بازار است، به عبارتی چه قیمت‌ها بالا بوده و چه پایین باز هم معاملات مسکن به دنبال ثبات بوده است چرا که مسکن یک کالای ثبات دار و برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت است.

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته ما شاهد رکود معاملات بودیم، ولی مطمئن باشید بعد از انتخابات این ثبات هم شکل گرفته و دوباره معاملات رونق می‌گیرد، البته بهای مسکن بعد از انتخابات تابع این است که در گذشته چه روندی در اقتصاد داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: ما قبلا روند افزایشی در این بازار داشتیم و پیش بینی ما این است که باز هم بعد از انتخابات قیمت‌ها افزایش یابند، چرا که هم ثبات سیاسی اتفاق افتاده است و هم اینکه فصل نقل و انتقالات شروع خواهد شد.

ستاریان با اشاره به افزایش قیمت بهای مسکن گفت: ما بعد از تغییر نرخ ارز از شهریور ماه گذشته تاکنون افزایش ۴۵ تا ۵۰ درصدی در قیمت‌های مسکن را داشتیم.

وی توضیح داد: ‌ معمولا تورم در بازار مسکن با یک فاصله ۹ تا ۱۲ ماهه به نسبت افزایش نرخ ارز و طلا خود را نشان خواهد داد و به نظر می‌رسد با همه دلایل عنوان شده احتمال افزایش قیمت مسکن در شهریور ماه وجود دارد.
وی در پایان در مورد کسانی که خواستار خرید و فروش مسکن هستند گفت: اینکه بگوییم الان بخرید یا بفروشید درست نیست مطمئنا کسانی که الان نیازمند خرید و فروش هستند این کار را انجام می دهند ولی در کل به نظر می رسد در حال حاضر زمان خرید است و بعد از انتخابات زمان فروش.


کد مطلب: 5801

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.xdtiw6dcygiaw.html?5801

تيترآنلاين
  http://titronline.ir