تيترآنلاين - تغییر نرخ دلار باعث ایجاد رانت در کشور می‌شود - نسخه قابل چاپ

تغییر نرخ دلار باعث ایجاد رانت در کشور می‌شود

4 دی 1390 ساعت 19:20

این ناهماهنگی ضربه سنگینی به اعتبار ملی، تولید و اشتغال کشور می‌زند


عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه قانون پولی و مالی کشور نیازمند اصلاح است، گفت: درآمد 42 میلیارد تومانی ماهانه صرافی‌ها کمکی به اقتصاد و توسعه پایدار کشور نکرد.

به گزارش تيترآنلاين، عباس وطن‌پرور در گفت‌وگو با خبرنگار پانا اظهار داشت: در حال حاضر مردم ایران بیش از سایر کشورهای دنیا علاقه‌مند به جمع‌آوری طلا هستند که این مساله آثار مخربی بر توسعه تولید و اشتغال خواهد داشت.

وی عنوان کرد: براساس قانون اصلاح ضرب مسکوک طلا، سکه بهار آزادی سکه رسمی بانک مرکزی است.

عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که مجلس براساس قانون بودجه امسال نرخ دلار مرجع را تصویب و ابلاغ کرده است، گفت: بانک مرکزی هر ساعت و هر روز با نرخ دلار برخلاف مصوبه مجلس بازی می‌کند و از ابتدای سال تاکنون هر روز بالاتر می‌رود.

وطن‌پرور افزود: تغییر نرخ دلار مرجع و بازار باعث ایجاد رانت در کشور می‌شود که فقط عاید عده خاصی شده و افراد زیادی از آن بهره نمی‌برد.

وی با بیان این‌که این ناهماهنگی ضربه سنگینی به اعتبار ملی، تولید و اشتغال کشور می‌زند، عنوان کرد: هر صرافی در ماه حدود 200 هزار دلار سهمیه دارد و بر اساس اطلاعات بانک مرکزی 601 صرافی در کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با بیان این پرسش که درآمد 42 میلیارد تومان در ماه صرافی‌ها کمکی به اقتصاد و توسعه پایدار کشور می‌کند، گفت: قانون پولی و مالی کشور نیازمند اصلاح است.


کد مطلب: 3803

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.xdmiw6dcmgiaw.html?3803

تيترآنلاين
  http://titronline.ir