تيترآنلاين - آموزش عالی در سالی که گذشت؛ طرح تفکیک جنسیتی - نسخه قابل چاپ

آموزش عالی در سالی که گذشت؛ طرح تفکیک جنسیتی

8 فروردين 1391 ساعت 16:35

بدون تردید موضوع عفاف و حجاب یکی از موضوعات مهم سال 90بود که این موضوع به دانشگاه ها نیز راه یافت و در راستای آن بحث تفکیک جنسیتی مطرح شد که با واکنش هایی از سوی مسئولان امر روبرو شد


بدون تردید موضوع عفاف و حجاب یکی از موضوعات مهم سال 90بود که این موضوع به دانشگاه ها نیز راه یافت و در راستای آن بحث تفکیک جنسیتی مطرح شد که با واکنش هایی از سوی مسئولان امر روبرو شد.

به گزارش پانا، وزیر علوم در سال 90 به دنبال جداسازی کلاس های دانشگاه ها به تفکیک جنسیت بود، اوج این بحث در همایش معاونین فرهنگی در دانشگاه پیام نور بود که در تیرماه برگزار شد و هنوز 24 ساعت از سخنان وزیر علوم نگذشته بود که نامه رئیس جمهور به وزیر علوم منتشر شد.

در این نامه محمود احمدی نژاد- رئیس جمهور کشور با سطحی و غیرعادلانه خواندن این طرح خواهان جلوگیری از این امر شد، این در حالی است که مسئولان وزارت علوم بارها به رسانه ها توصیه کردند که از لفظ تفکیک جنسیتی استفاده نکنند چرا که هدف ارتقای طرح عفاف و حجاب در دانشگاه هاست و قصد کشیدن دیوار نیست.

قصد دیوار کشیدن در میان دانشجویان را نداریم

همچنین کامران دانشجو- وزیر علوم در اولین همایش نشست فرهنگی و اجتماعی روسای دانشگاه ها که در تیرماه سال 90در دانشگاه پیام نور برگزار شد با بیان اینکه ده ها بار گفته شده که در طرح تفکیک جنسیتی قصد دیوار کشیدن در میان دانشجویان را نداریم، گفت: ما مشارکت پسران و دختران در امر آموزش، پژوهش، تحقیقات و فناوری برای کشور را لازم می دانیم اما مناسبات از نوع غربی را در بین آنها اختلاط می گوییم و آن را برای جامعه مضر می دانیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری گفت: واژه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها نه از ما است و نه مدون شده در وزارت علوم است اما در اسلامی شدن دانشگاه ها براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد.

اصطلاح تفکیک جنسیتی اصطلاح رسانه های خارجی است

همچنین جلیل دارا- مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم به جدیت وزارت علوم در اسلامی شدن دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: دغدغه شخصی وزیر علوم اسلامی شدن دانشگاه هاست نه تفکیک جنسیتی. اصطلاح تفکیک جنسیتی مربوط به وزارت علوم نیست اصطلاح رسانه های خارجی است. ما می خواهیم در دانشگاه ها عفاف و حجاب رعایت شود اما برخی به دنبال مانع تراشی برای این امر هستند.

پیشنهاد آیت الله علم الهدی برای تغییر نام طرح "تفکیک جنسیتی"

این در حالی است که آیت الله علم‌الهدی- امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: طرح "تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها" به طرح "صیانت از خواهران"‌ تغییر کند‌. این عنوان برای اجرای این طرح مناسب نیست چرا که ما انسان هستیم و نام‌گذاشتن این طرح با این عنوان مناسب نیست.


کد مطلب: 4406

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.xdjiw6djvgiaw.html?4406

تيترآنلاين
  http://titronline.ir