تيترآنلاين - مردم دیگر تاب یک ریال‌گرانی راهم ندارند - نسخه قابل چاپ

مردم دیگر تاب یک ریال‌گرانی راهم ندارند

28 فروردين 1392 ساعت 19:19

در شرایط امروز جامعه قدرت خرید مردم بسیار پایین آمده است و با تصویب این اعتبار و افزایش قیمت حامل های انرژی در پی تصویب این اعتبار شوک اقتصادی جدی به مردم وارد می شود


عضو هیئت رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است، تاکید کرد:با تصویب اعتبار مورد نظر دولت برای هدفمندی در بودجه ۹۲ افزایش قیمت حامل های انرژی فشار گرانی را تقویت می کند و شوک اقتصادی جدی به جامعه وارد می شود. غلامرضا اسداللهی در گفت و گو با خانه ملت در خصوص اعتبار پیشنهادی دولت برای اجرای قانون هدفمندی در سال ۹۲ در بودجه این سال گفت: رقم پیشنهادی دولت مبلغ بالایی است و بعدی به نظر می رسد که مجلس با این اعتبار موافقت کند.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: منابع مخصوص برای اجرای هدفمند سازی منابع محدودی است و این پول باید از مردم گرفته شود در نتیجه هر اندازه اعتبار بالاتری در بودجه سنواتی درنظر گرفته شود، قیمت حامل های انرژی باید بالاتر برود تا این اعتبار برای دولت تامین شود.

اسداللهی با اشاره به این که در حال حاضر قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است، تاکید کرد:در شرایط امروز جامعه قدرت خرید مردم بسیار پایین آمده است و با تصویب این اعتبار و افزایش قیمت حامل های انرژی در پی تصویب این اعتبار شوک اقتصادی جدی به مردم وارد می شود.

وی تصریح کرد: نباید به دولت چنین اجازه ای داده شود چرا که با تایید این اعتبار هم فشار به مردم وارد می آید و هم تورم جدی در پی توزیع این مبلغ یارانه نقدی گریبان گیر مردم می شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس هم چنین تصریح کرد:اگر در سال های گذشته نیز دولت تمامی درآمدهای ناشی از اجرای این قانون را به صورت یارانه نقدی توزیع نکرده بود، شرایط تورم و نقدینگی به وضعیت امروز دچار نمی شد.

وی در این خصوص ادامه داد: اگر بخشی از درآمدهای اجرای هدفمندی تا به امروز که به صورت یارانه نقدی توزیع شد، صرف ساخت و حمایت از واحد های تولیدی می شد این درآمدها بی هدف مصرف نمی شد و تا این اندازه نیز تورم به وجود نمی آمد.

اسداللهی با انتقاد از رویکرد تمرکز بیش از حد دولت بر توزیع یارانه نقدی تاکید کرد: رقم بسیار بالایی به مردم به صورت نقدی پرداخت شد در حالی که این پول می توانست در شهرستان ها منشا یک تحول بزرگ اقتصادی باشد و بیکاری را از بین ببرد اما امروز به دلیل توزیع بی منطق این حجم از نقدینگی تورم گریبان گیر مردم شده است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که رقم یارانه نقدی امروز دیگر پاسخگوی گرانی های جامعه و رفع فشار از مردم نیست و طبقه پایین جامعه نیز دیگر از این رقم دریافتی رضایتی ندارند


کد مطلب: 5658

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.tdtiw6dvcgiaw.html?5658

تيترآنلاين
  http://titronline.ir