تيترآنلاين - قیمت برخی داروها تا 10 برابر افزایش داشته است - نسخه قابل چاپ

قیمت برخی داروها تا 10 برابر افزایش داشته است

6 مرداد 1392 ساعت 23:29

نایب‌رئیس اول کمیسیون بهداشت : متاسفانه وضعیت دارو در کشور بسیار بحرانی بوده؛ به طوری که روزبه‌روز با افزایش قیمت دارو روبه‌رو هستیم و بیماران علاوه بر این‌که در تهیه دارو با مشکل برخورد کرده‌اند با افزایش قیمت آن نیز روبه‌رو شدند


نایب‌رئیس اول کمیسیون بهداشت با اشاره به این مطلب که برخی داروها به‌جای دو برابر، 10 برابر گران شده‌اند، گفت: ضعف مدیریت سبب بروز مشکلات در حوزه دارو شده است.
علی اکبر کائیدی، نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت، در گفت‌وگو با برنا اظهار داشت: متاسفانه وضعیت دارو در کشور بسیار بحرانی بوده؛ به طوری که روزبه‌روز با افزایش قیمت دارو روبه‌رو هستیم و بیماران علاوه بر این‌که در تهیه دارو با مشکل برخورد کرده‌اند با افزایش قیمت آن نیز روبه‌رو شدند.

کائیدی با بیان این مطلب که در حال حاضر دارو کشور با افزایش 10 برابری روبه‌رو شده‌است، گفت: به عنوان مثال قیمت دارو 120 هزار تومانی تبدیل به یک میلیون و 200 هزار تومان شده که این امر سبب روبه‌رو شدن بیماران با مشکلات اساسی است.

وی با اشاره به اینکه طبق گفته وزیر بهداشت داروهای حیاتی در گمرک وجود ندارد، گفت: در حال حاضر داروهایی در گمرک وجو دارد که مشابه آن در کشور وجود دارد، در حال حاضر نزدیک به 50 میلیون دلار دارو در گمرکات مانده است.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت با اشاره به این مطلب که وضعیت دارو در کشور بسیار وخیم بوده است، افزود: بیماران سرطانی و صعب‌العلاج با مشکلات دارویی بسیاری روبه‌رو هستند و این امر سبب بروز مشکلات جدی در روند درمان بیماران شده است.

کائیدی تصریح کرد: عدم مدیریت در پایان دوره وزارتخانه سبب بروز این مشکلات شده و نباید تحریم را وسیله‌ای برای توجیه عملکرد ضعیف خود قرار دهند، چرا که تحریم تنها یک آیتم در حوزه بهداشت بوده است.

نایب رئیس اول در کمیسیون بهداشت گفت: وزارت بهداشت به جای برطرف کردن مسائل دارویی تنها دنبال مسائل حاشیه‌ای است. در واقع بحث ادغام دانشگاه ایران و تهران و مشکلات رادیولوژی از جمله بحث‌های حاشیه‌ایست که وزیر بهداشت خود را درگیر آن کرده است.


کد مطلب: 5982

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.cdtiw6d10giaw.html?5982

تيترآنلاين
  http://titronline.ir