تيترآنلاين - فارين پاليسي: تحريم‌ها مردم عادي و نه دولت را تحت فشار قرار داده‌اند - نسخه قابل چاپ

فارين پاليسي: تحريم‌ها مردم عادي و نه دولت را تحت فشار قرار داده‌اند

16 مرداد 1391 ساعت 8:15

تحريم‌هاي آمريكا و اتحاديه اروپا و تشديد آن عليه ايران شرايط اقتصادي براي مردم عادي و طبقه شاغل را چندين برابر سخت ‌تر كرده است


فارين پاليسي مي نويسد:تحريم‌هاي آمريكا و اتحاديه اروپا و تشديد آن عليه ايران شرايط اقتصادي براي مردم عادي و طبقه شاغل را چندين برابر سخت ‌تر كرده است.
به گزارش آريا، مجله فارين پاليسي، نوشته است : تحريم‌هاي آمريكا و اتحاديه اروپا و تشديد آن عليه ايران شرايط اقتصادي براي مردم عادي و طبقه شاغل را چندين برابر سخت ‌تر كرده است، قيمت اجناس و مواد غذايي بالا گرفته و وزارت بهداشت خبر از كمبود داروهاي مورد نياز را داده كه مي‌تواند جان دهها هزار كودك ايراني را در معرض خطري جدي قرار دهد. اگر چه دولت اوباما اعلام كرده كه فشار تحريم‌ها بر روي مردم عادي جزو عواقبي است كه ناخواسته و لاجرم اجرا مي‌شود قانونگذاران آمريكايي لحن ديگري را اتخاذ كرده‌اند، چند روز پيش روزنامه وال استريت ژورنال در مقاله ‌اي كه منتشر كرده بود، قيد كرد كه تحريم ‌ها و فشار ناشي از آن باعث نخواهد شد تا دولت حاكم در ايران تن به سازش دهد. اكنون اين سوال مطرح مي ‌باشد كه عليرغم علم به اين كه دولتمردان ايراني در معرض كمترين آسيبي از بابت اعمال تحريم‌ها قرار نخواهند داشته پس چرا به مردم عادي ايران به اين درجه فشار وارد مي‌شود. 

آن چه علي الظاهر مورد فراموشي قرار گرفته اين است كه تاكنون هيچك از فشارهاي وارد شده باعث بروز تغيير نظام به حالت دمكراتيك نشده است. برخي مخالفان سياسي در ايران مي‌گويند، اعمال تحريم ها و فشارها نه تنها باعث بروز دمكراسي نخواهند شد، بلكه وضعيت را بدتر خواهند كرد. در ضمن گزارشي در ايران منتشر شده مبني براين كه طبقه متوسط كه در ايران ارمغان آور تغيير و تحول در نظام بوده و مي ‌تواند باشد، اكنون زيربار تحريم‌ها و فشارها خرد شده است. در واقع گزينه‌اي كه بتواند براي ايران و مردم آن مفيد باشد، گزينه تحريم‌ و يا اعمال فشار نيست بلكه مي‌بايست به فكر آزاد كردن ايران بود!!


کد مطلب: 5027

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.0dtiw6dxegiaw.html?5027

تيترآنلاين
  http://titronline.ir