تيترآنلاين - شاه متزلزل اردن خواستار استعفای اسد شد - نسخه قابل چاپ

شاه متزلزل اردن خواستار استعفای اسد شد

24 آبان 1390 ساعت 11:18

شاه اردن در حالی به اسد توصیه می‌کند که از قدرت کناره‌گیری کند که اردن این روزها شاهد تظاهرات‌ها و اعتراض‌های متعدد مردمی است


 "عبدالله دوم" پادشاه اردن که اخیرا با چالش‌های متعددی در کشورش مواجه شده است و برای ساکت کردن موقت اعتراض‌ها، ناگزیر به برکناری نخست وزیر فاسد خود شده است، در اظهاراتی مداخله جویانه از "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه خواست که در راستای منافع کشورش از قدرت کناره‌گیری کند و پیش از این کناره‌گیری فضا را برای ورود به یک مرحله سیاسی جدید در کشورش فراهم آورد.

به گزارش فارس، عبدالله دوم در گفت‌وگو با رادیو بی بی سی به صراحت گفت: اگر جای اسد بودم، از قدرت کنار می‌رفتم.

شاه اردن در حالی به اسد توصیه می‌کند که از قدرت کناره‌گیری کند که از بیداری اسلامي و عربي در امان نمانده است و اردن این روزها شاهد تظاهرات‌ها و اعتراض‌های متعدد مردمی است.

به نظر می‌رسد، عبدالله دوم در پی تصمیم اخیر اتحادیه عرب این اجازه را به خود داده است که موضع خود در قبال سوریه را به صراحت اعلام کند زیرا هنوز چند هفته از مصاحبه او با واشنگتن پست و توانمند دانستن دولت اسد در مهار اعتراض ها نگذشته که وی موضع خود را تغییر می‌دهد.

وی در این مصاحبه درباره روابط با سوریه گفته بود که تماسهایش را با "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه همچنان ادامه می‌دهد و هنوز با آن قطع رابطه نکرده است. ضمن این‌که دمشق همچنان کنترل امور را در دست دارد و بر اوضاع کاملا مسلط است.

وی تاکید کرده بود: اوضاع در سوریه ثابت کرد که رژیم حاکم بر سوریه همچنان توانمند و قوی است. من بر این باورم که اسد خود روحیه اصلاح طلبی دارد اما تصور نمی کنم که این نوع رژیم اجازه هرگونه اصلاحات بالقوه‌ای را بدهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا یک علوی یا سنی می‌تواند جایگزین بشار اسد شود: گفت: هیچ کس پاسخی برای این سوال در رابطه با سوریه را ندارد. اما به نظر می رسد این دولت همچنان قدرتمند است.


کد مطلب: 3532

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdce.x8xbjh8nw9bij.html?3532

تيترآنلاين
  http://titronline.ir