تيترآنلاين - افزايش تا 40 درصدي قيمت لوازم كفش - نسخه قابل چاپ

افزايش تا 40 درصدي قيمت لوازم كفش

24 ارديبهشت 1391 ساعت 14:23

توليد كنندگان كفش چند ماهي است كه به ما اطلاع داده‌اند كه هيچ كارخانه‌اي به آنها چرم براي توليد نمي‌دهد


نايب رييس اتحاديه فروشندگان چرم طبيعي و مصنوعي و لوازم كفش خبر داد: قيمت لوازم كفش از ابتداي سال جاري و حتي در شش ماه اخير 30 تا 40 درصد در مقايسه با قبل افزايش داشته است.

به گزارش تيترآنلاين سعيد حياتي در گفت و گو با ايسنا، اظهار كرد‌: از ابتداي امسال سير صعودي قيمتها را به دليل نوسان نرخ ارز در اقلام مختلف شاهد بوديم و به همين دليل تمام كارخانه‌هاي چرم يكسري مواد اوليه را كه از خارج وارد مي‌كردند، گران خريدند و يكسري هم اصلا خريد نكردند. اين در حالي است كه با وجود تورم و بالا رفتن قيمت دستمزد و ماليات، برخي كارخانه‌هاي چرم و توليد كفش تعطيل شده‌اند.

وي گفت:‌ توليد كنندگان كفش چند ماهي است كه به ما اطلاع داده‌اند كه هيچ كارخانه‌اي به آنها چرم براي توليد نمي‌دهد و ما جلسه‌اي با توليد كنندگان گذاشتيم. هر سال در ماه دوم توليد براي دمپايي تابستان آغاز مي‌شد، ولي امسال هنوز اين كار شروع نشده است.

او با بيان اينكه براي توليد كفش بايد چندين كارخانه با هم در ارتباط باشند، گفت:‌ با هماهنگي همه كارخانه‌ها در نهايت يك جفت كفش توليد مي‌شود، ولي متاسفانه از توليد كفش در كشورمان حمايت نمي‌شود.

حياتي خاطرنشان كرد: ‌به اعتقاد من دولت بايد با ارائه وام‌هاي كم بهره به توليد كنندگان از آنها حمايت كند و دادن وام با 24 درصد سود هيچ دردي از ما دوا نمي‌كند، بلكه دولت بايد با ارائه وام كم بهره و مثلا شش درصد از ما در زمينه توليد داخلي حمايت كند


کد مطلب: 4667

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdce.p8ebjh8pf9bij.html?4667

تيترآنلاين
  http://titronline.ir