تيترآنلاين - در حال حاضر هیچ تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد - نسخه قابل چاپ

در حال حاضر هیچ تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد

11 اسفند 1391 ساعت 19:49

چرا مصرف‌کننده داخلی باید برای خودرویی که از نظر کیفیت 10 میلیون تومان نیز نمی‌ارزد 20 میلیون تومان پرداخت کند؟


اگرچه وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش پنج درصدی تعرفه واردات خودرو در سال آینده خبر داده است اما یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که تعرفه واردات این محصول باید بیش از 50 درصد کاهش یابد. 

امرالله امینی - عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی - در گفت‌وگو با ایسنا، معتقد است: کاهش تعرفه واردات خودرو در حد پنج درصد دردی از مصرف‌کنندگان این محصول دوا نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: چرا مصرف‌کننده داخلی باید برای خودرویی که از نظر کیفیت 10 میلیون تومان نیز نمی‌ارزد 20 میلیون تومان پرداخت کند؟

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: راهکار اصلی حل این مشکل کاهش بیش از 50 درصدی تعرفه واردات خودرو است تا از یک سو خودروهای با کیفیت خارجی با قیمت مناسبی وارد کشور شده و از آن سو نیز خودروسازان تحت شرایط رقابتی مجبور به ارتقای کیفیت محصولات خود متناسب با قیمت آنها شوند.

امینی تصریح کرد: با توجه به رشد سه برابری نرخ ارز، هزینه‌های واردات خودرو به کشور به شدت افزایش یافته است بنابراین در این شرایط کاهش پنج درصدی تعرفه واردات تاثیر بسیار ناچیزی در کاهش قیمت این محصول خواهد داشت.


کد مطلب: 5558

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdce.n8nbjh8nv9bij.html?5558

تيترآنلاين
  http://titronline.ir