تيترآنلاين - آيا اسرار روابط غرب با قذافي فاش خواهد شد؟ - نسخه قابل چاپ

آيا اسرار روابط غرب با قذافي فاش خواهد شد؟

30 آبان 1390 ساعت 14:01

اکنون که سيف الاسلام دستگير شده است، قدرت هاي غربي از فاش شدن ارتباطشان با قذافي به شدت نگرانند


کشورهاي غربي از فاش شدن اسرار و روابط پنهان شان با " معمر قذافي " ديکتاتور معدوم ليبي نگرانند. مرگ " معمر قذافي " باعث خشنودي پايتخت هاي اروپايي شد چرا رازهاي بسياري با مرگ وي ، دفن شده است. فذافي کسي بود که قراردادهاي مختلفي با مقامات اروپايي از جمله فرانسه ، ايتاليا و انگليس بسته بود و با آمريکا نيز ارتباطاتي داشت. 

به گزارش تيترآنلاين به نقل از آريا، غرب نمي خواست معمر قذافي به هيچ وجه محاکمه شود و براي همين وي ابتدا دستگير اما به فاصله کوتاهي کشته شد. 

تاکنون برخي جزئيات قراردادهاي مشکوک قذافي با غرب افشا شده که از جمله به اعتبار يکي از دانشگاههاي طراز اول انگليس يعني " مکتب اقتصادي لندن" لطمه زده است. اين دانشگاه قراردادي با رژيم قذافي امضا کرده بود که ارزش آن به بيش از دو ميليون پوند بالغ مي شد. بر اساس اين قرارداد صدها کارمند رژيم قذافي قرار بود در اين دانشگاه درس بخوانند. 

چندي پيش رابطه معمر قذافي با پرنس چارلز افشا شده بود؛ نيروهاي انقلابي ليبي از افشاي نامه اي دال بر ارتباط ميان معمر قذافي حاکم مخلوع اين کشور و پرنس چارلز وليعهد انگليس خبر داده بودند. 

نيروهاي انقلابي ليبي در کاخي متعلق به سيف الاسلام قذافي، فرزند حاکم ليبي نامه اي يافتند که در تاريخ هفتم ژوئن سال 2007، از طرف پرنس چارلز خطاب به معمر قذافي نوشته شده بود. 

بنابراين گزارش، اين هفته تنها يک هفته پس از ديدار توني بلر نخست وزير سابق انگليس به ليبي براي عقد قرارداد نفتي و تسليحاتي به اين کشور نوشته شده است. 

در اين نامه بر تمايل دولت انگليس براي تقويت روابط با دولت ليبي به حاکميت معمر قذافي تاکيد شده بود.
رئيس جمهوري فرانسه نيز هرگز از دست دادن با قذافي در برابر دوربين ها ابايي نداشت و ظاهرا مماشات سارکوزي با قذافي به علت پولهايي بود که او براي مبارزات انتخاباتي خود از قذافي دريافت کرده بود. 

سيف الاسلام قذافي پسر فراري قذافي در يکي از گفتگوهاي تلويزيوني با اشاره به اين مسئله تاکيد کرده بود سارکوزي بايد پولي که از ليبي گرفته بود پس دهد. 

اکنون که سيف الاسلام دستگير شده است، قدرت هاي غربي از فاش شدن ارتباطشان با قذافي به شدت نگرانند.


کد مطلب: 3578

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdce.f8xbjh8nv9bij.html?3578

تيترآنلاين
  http://titronline.ir