تيترآنلاين - نگرانی از زیرزمینی شدن فروش برخی کالاهای خارجی - نسخه قابل چاپ

نگرانی از زیرزمینی شدن فروش برخی کالاهای خارجی

27 ارديبهشت 1392 ساعت 18:54

به دلیل قدرت خرید پایین مردم میزان فروش کاهش یافته اما با این وجود اعضای لوازم خانگی خواستار افزایش تا 10 درصدی قیمت شده اند


رییس اتحادیه لوازم خانگی، اظهار کرد: به دلیل کمبود ارزی اولویت واردات از سوی دولت از بین رفته و اجازه ثبت سفارش کالاها صادر نمی‌شود

به گزارش تيترآنلاين محمد طحان پور در گفت وگو با پانا، درباره وضعیت بازار لوازم خانگی گفت: به دلیل قدرت خرید پایین مردم میزان فروش کاهش یافته اما با این وجود اعضای لوازم خانگی خواستار افزایش تا 10 درصدی قیمت شده اند.

وی اظهار کرد: تولید کنندگان منتظر تعیین تکلیف افزایش قیمت حامل های انرژی هستند اما تا قبل از این مرحله تقاضای افزایش قیمت 5 تا 10 درصدی را به اتحادیه ارایه داده اند.

وی افزود: مشکل تامین ارز ،افزایش دستمزدها، کمبود نقدینگی، عدم تخصیص ارز از محل اتاق مبادلات و بسیاری از عوامل دیگر از مشکلات تولیدکنندگان در سال جاری است و به همین دلیل تقاضای افزایش قیمت را مطرح کرده اند.

طحان پور اظهار کرد: کمبود مدلها و بسیاری از عوامل دیگر نیز موجب شده تا تولیدکنندگان قادر به پاسخگویی به نیازهای متقاضیان نباشند.

وی افزود: اگر چه مقرر بود در قبال افزایش قیمت کیفیت تولیدات داخلی بهبود یابد اما این امر حاصل نشده و تولیدکنندگان داخلی تلاشی در جهت بهبود کیفیت تولید و تنوع محصولات انجام نداده اند.

رییس اتحادیه لوازم خانگی تصریح کرد: در بازار کالاهای خارجی نیز با کاهش موجودی انبارها مواجه هستیم و البته بخشهایی نیز در گمرکات است که به تدریج ترخیص می شود، اما کمبود عرضه کالاهای خارجی در بازار قابل پیش بینی است.

طحان پور عنوان کرد: ما نگران هستیم که برخی کالای خارجی دو ماه آینده زیر زمینی شود و به این منظور باید مکانیزمی تعریف شود.

رییس اتحادیه لوازم خانگی، اظهار کرد: به دلیل کمبود ارزی اولویت واردات از سوی دولت از بین رفته و اجازه ثبت سفارش کالاها صادر نمی‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که واردات لوازم خانگی که تا پیش از این آزاد بوده چرا نتوانسته منجر به رقابتی کردن تولیدات شود؟ عنوان کرد: بستن درهای واردات لوازم خانگی عاملی برای تقویت تولیدات نخواهد بود و اگر لوازم خانگی کالای غیر ضروری است آیا خودروهای بنز، بی ام وی و دیگر خودروهای لوکس کالای ضروری هستند و چرا ارز برای واردات آنها اختصاص می یابد.


کد مطلب: 5737

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd.s0k2yt055a26y.html?5737

تيترآنلاين
  http://titronline.ir