تيترآنلاين - سيف الاسلام قذافي به پدرش خيانت خواهد كرد؟ - نسخه قابل چاپ

سيف الاسلام قذافي به پدرش خيانت خواهد كرد؟

13 فروردين 1390 ساعت 16:54

پسر معمر قذافي تلاش هاي مكرري براي برقراري تماس با مسئولان سازمان هاي اطلاعاتي انگليس و ايتاليا داشته است و همين تلاش ها اين اميد را به وجود آورده كه شايد وي به دنبال جدايي از رژيم و خيانت به پدرش است


يك روزنامه انگليسي روز شنبه در گزارشي به بررسي 'تلاش هاي مختلف سيف الاسلام قذافي پسر معمر قذافي براي تماس با مقامات انگليسي' پرداخته و اين سوال را مطرح كرده است كه آيا وي در نهايت به پدرش خيانت خواهد كرد يا نه؟

به گزارش ايرنا، روزنامه 'ديلي ميل' چاپ لندن نوشت: مقامات سازمان هاي اطلاعاتي و امنيتي انگليس مدعي هستند كه سيف الاسلام براي گفت و گو با آنها تماس برقرار كرده است. 

اين روزنامه افزود: پسر معمر قذافي تلاش هاي مكرري براي برقراري تماس با مسئولان سازمان هاي اطلاعاتي انگليس و ايتاليا داشته است و همين تلاش ها اين اميد را به وجود آورده كه شايد وي به دنبال جدايي از رژيم و خيانت به پدرش است. 

ديلي ميل نوشت: مقامات انگليسي از جمله در سازمان جاسوسي 'ام آي 6' مي گويند كه طي سه هفته اخير مذاكراتي با مشاوران نزديك پسر معمر قذافي داشته اند و آمادگي دارند كه يك راه خروج را به خانواده قذافي پيشنهاد دهند. 

به نوشته روزنامه انگليسي، مقامات اين كشور در اين تماس ها پيام محكمي را براي سيف الاسلام ارسال كرده اند كه وي نيز همچون پدرش نقشي در آينده ليبي نخواهد داشت. 

''مقامات انگليسي در عين حال پيش بيني كرده اند كه سيف الاسلام نيز اگر واقعا از رژيم پدرش جدا شود، همچون 'موسي كوسا' وزيرخارجه مسعفي ليبي اجازه فرود در انگليس را خواهد داشت.'' 

ديلي ميل نوشت: برخي مقامات امنيتي نيز مي گويند سيف الاسلام كه در گذشته ارتباطات نزديكي با انگليس داشته با اعزام مشاوران خود به لندن تلاش مي كند جو موجود در كشورهاي غربي را نسبت به جدايي احتمالي خود از رژيم ارزيابي كند و بداند كه در صورت خيانت چگونه در غرب از وي استقبال خواهد شد.
اين روزنامه افزود: منابع نزديك به دفتر نخست وزيري انگليس تاييد كرده اند كه مقامات وزارت خارجه اين كشور در اوايل هفته جاري به مدت نيم ساعت با محمد اسماعيل مشاور نزديك سيف الاسلام در لندن گفت و گو كرده اند. 

روزنامه انگليسي در عين حال تاكيد كرده است كه به نظر نمي رسد معمر قذافي آماده ترك قدرت باشد بلكه وي هم اكنون خود را در وضعيت صدام حسين پس از جنگ اول خليج فارس و عقب نشيني از كويت مي داند كه توانست 10 سال ديگر به قدرت خود ادامه دهد. 

به نوشته 'ديلي ميل' در حال حاضر بايد با اخبار و گزارش هاي مربوط به مذاكرات مخفيانه عناصر رژيم قذافي با كشورهاي غربي و احتمال توافق آنها با خروج از ليبي محتاطانه برخورد كرد چرا كه قذافي و اطرافيانش فعلا نشانه اي از تسليم بروز نداده اند و بر دستگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي آن كشور تسلط كامل دارند. 

به دنبال فرار موسي كوسا وزير خارجه رژيم قذافي به لندن در چهارشنبه شب گذشته، گزارش هاي متعددي از احتمال جدايي تعداد ديگري از مقامات ليبيايي از رژيم منتشر شد. 

برخي رسانه هاي اين كشور از تماس هاي مخفيانه مقامات انگليسي با 10 تا 12 نفر از مقامات دولت ليبي براي تشويق آنها به ترك رژيم خبر داده اند.


کد مطلب: 2163

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd.90x2yt0fsa26y.html?2163

تيترآنلاين
  http://titronline.ir