تيترآنلاين - اختلاف انقلابیون و طرفداران قذافی بر سر عید قربان - نسخه قابل چاپ

اختلاف انقلابیون و طرفداران قذافی بر سر عید قربان

15 آبان 1390 ساعت 16:50

به نوشته یک روزنامه اردنی طرفداران قذافی اعلام کرده‌اند فردا(دوشنبه) عید قربان است و فردا نماز خواهند خواند؛ و این نخستین بار است که در لیبی بر سر زمان عید قربان اختلاف نظر ایجاد می‌شود.


در حالی که امروز در اکثر کشورهای اسلامی عید قربان است و مسلمانان مسکو نیز در دمای منفی 13 درجه نماز خود را اقامه کردند، در لیبی بر سر تعیین روز عید اختلافاتی رخ داده است.
به گزارش فارس، با پایان اعمال عرفات در اراضی مقدسه عربستان امروز در اکثر کشورهای اسلامی روز عید قربان است.
بنابر این گزارش، اکثر منابع خبری از امارات تا مراکش صبح امروز از برگزاری نماز عید قربان خبر دادند که در برخی کشورها که در آنها انقلاب در جریان است تظاهرات‌هایی پس از نماز عید برگزار شده است.

* اختلاف انقلابیون و طرفداران قذافی بر سر عید قربان

در همین حال در اتفاقی برای نخستین بار در لیبی آزاد شده از چنگال قذافی، انقلابیون اعلام کردند امروز را عید قربان می‌دانند.
به نوشته یک روزنامه اردنی این در حالی است که طرفداران قذافی اعلام کرده‌اند فردا(دوشنبه) عید قربان است و فردا نماز خواهند خواند؛ و این نخستین بار است که در لیبی بر سر زمان عید قربان اختلاف نظر ایجاد می‌شود.
در همین حال در مصر که برای نخستین بار پس از سقوط مبارک شاهد عید قربان است نماز عید در بیش از دو هزار مسجد اقامه شد.

* عید قربان فرصتی برای حل اختلافات بین مسلمانان و مسیحیان در مصر

بنا بر گزارش روزنامه الاهرام مصر، میلیون‌ها نمازگزار صبح امروز به سمت مساجد و میادین از جمله مسجد جامع حسینی قاهره، مسجد جامع الازهر و مسجد النور قاهره برای اقامه نماز عید قربان رفتند و خطیبان نماز عید در اقصی نقاط این کشور خواستار ایثار در راه استقلال و آزادی مصر شدند.
این خطیبان از مردم مصر خواستند تا وحدت خود برای ثبات و امنیت این کشور حفظ کنند و همچنین برای پیروزی انقلاب مردم در جهان عرب دعا کردند.
در همین حال در مصر عید قربان فرصتی برای حل اختلافات بین مسلمانان و مسیحیان شده است به گونه‌ای که گروهی از مسیحیان این کشور به نیابت از اسقف بزرگ قبطیان مصر با «احمد الطیب» شیخ الازهر دیدار و درباره نزدیکی مسلمانان و مسیحیان صحبت کردند.
بنابر این گزارش در فلسطین و مسجد الاقصی نیز نماز عید قربان زیر باران پائیزی برگزار شد، نماز عید قربان مردم غزه در حالی برگزار شد که حملات اسرائیلی‌ها به این منطقه ادامه دارد.
شیخ محمد حسین خطیب نماز عید قربان در مسجد الاقصی و مفتی اعظم قدس در خطبه‌های خود خواستار وحدت هر چه بیشتر مردم فلسطین شد.

* برگزاری نماز عید قربان در دمای منفی 13 در روسیه

در همین حال شبکه روسیا الیوم از برگزاری نماز عید قربان در مسجد جامع مسکو و همچنین از شهر «نیجنی نوونگور» از شهرهای مرکزی روسیه گزارش می‌داد اعلام کرد: هزاران مسلمان روسی صبح زود و حوالی ساعت 6 (به وقت محلی) به سوی مساجد رفتند و با وجود دمای منفی 13 درجه‌ای در اکثر نقاط روسیه مردم در برخی از مساجد مجبور شدند بر روی زمین و خارج از مساجد نماز خود را اقامه کنند


کد مطلب: 3469

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd.90s2yt0ona26y.html?3469

تيترآنلاين
  http://titronline.ir