وب‌سایت‌های هرزه‌نگاری هم داراي پسوند دامنه شدند

7 تير 1389 ساعت 11:36

اشاعه دهندگان هرزه نگاري در اينترنت به فكر ايجاد پسوند دامنه مشخصي براي اين به اصطلاح صنعت هرزه نگاري خود در شبكه جهاني اينترنت برآمدند. و با تحت فشار ...


تيترآنلاين - هرزه‌نگاری بخش قابل‌توجهی از دنیای اینترنت را تسخیر کرده و برخي کاربران اینترنتی به شکل‌های مختلفی تولید و از آن استفاده می‌کنند. 

به گزارش تيترآنلاين، سود کل هرزه‌نگاری در سال 2007 حدود 17 میلیارد دلار تخمین زده شده، اما در سال 2009 فقط درآمد فیلم‌های هرزه‌نگاری تولید و توزیع شده در آمریکا برابر این مبلغ بوده است. براساس آخرین آمار در هر ثانیه 3000 دلار در صنعت هرزه‌نگاری صرف می‌شود و 28 هزار کاربر اینترنتی در حال مصرف محتوای هرزه نگاری هستند. براين اساس اشاعه دهندگان هرزه نگاري در اينترنت به فكر ايجاد پسوند دامنه مشخصي براي اين به اصطلاح صنعت هرزه نگاري خود در شبكه جهاني اينترنت برآمدند. و با تحت فشار قراردادن سازمان آيكان دامنه اي مخصوص براي هرزه نگاري به تصويب رساندند.

به گزارش تيترآنلاين به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، آیكان - سازمان تخصیص دهنده نام‌ها و شماره های اینترنتی - كه مسوول نظارت بر ایجاد و توزیع آدرس‌های اینترنتی است، سرانجام در نشستی با ایجاد نام دامنه تریپل ایكس موافقت كرد.

این سازمان كه تحت نظارت دولت آمریكا فعالیت می‌كند به این نتیجه رسید كه برای حفظ بی‌طرفی در رسیدگی به تقاضای نام‌های دامنه جدید، باید این پسوند را ایجاد كرده و به وب‌سایت‌های هرزه‌نگاری امكان دهد به‌صورت داوطلبانه برای داشتن آن تقاضا كنند.

صنعت هرزه‌نگاری مدت‌ها به نفع ایجاد دامنه تریپل ایكس كه همانند com. از سوی شركت‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، تلاش كرده است.

طبق اعلام شركت آمریكایی ICM Registry كه تقاضایش برای ثبت تریپل ایكس در سال‌های اخیر مكررا از سوی آیكان رد شده بود، تاكنون 110 هزار تقاضا برای ثبت این نام دامنه دریافت كرده است.

حامیان این نام دامنه آن را راهی برای صنعت هرزه‌نگاری به‌منظور سازماندهی فعالیت‌هایش توصیف كرده‌اند، در حالی كه سایت‌های هرزه‌نگاری نگران اجباری شدن استفاده از این نام دامنه و راحت‌تر شدن سانسور آن‌ها و لطمه دیدن این صنعت بوده و گروه‌های مذهبی نگران قانونی شدن سایت‌های هرزه‌نگاری هستند.

هرزه‌نگاری آنلاین صنعت وسیعی به شمار می‌رود؛ آمارهای رسمی نشان می‌دهد هر ثانیه بیش از سه هزار دلار برروی هرزه‌نگاری اینترنتی صرف می‌شود. با وجود 370 میلیون وب‌سایت مستهجن در اینترنت، ممكن است تریپل ایكس همانند com. به یكی از بزرگ‌ترین نام‌های دامنه تبدیل شود. 


کد مطلب: 504

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcca0qp82bqx.la2.html?504

تيترآنلاين
  http://titronline.ir