تيترآنلاين - آلودگي هوا سياه‌نمايي نيست - نسخه قابل چاپ

آلودگي هوا سياه‌نمايي نيست

نويسنده : پوران محمدي

جام جم , 24 خرداد 1390 ساعت 12:05

بيش از 5 سال است كه آقايان مي‌خواهند برنامه‌ريزي كنند تا مشكل آلودگي هوا و گرد و غبار حل شود، اما همچنان اين مشكل به قوت خود باقي است


وضعيت آلودگي هواي تهران هر روز بحراني‌تر مي‌شود، نمي‌توان بر سر جان و سلامت شهروندان كوتاه آمد و با شبهه سياه‌نمايي سكوت كرد.

اين گفته نماينده شهرداري تهران در كميته مواقع اضطراري آلودگي هواست كه معتقد است: گرد و غبار زندگي مردم را فلج كرده و كار از دعا كردن گذشته است.

وحيد نوروزي مي‌گويد: بيش از 5 سال است كه آقايان مي‌خواهند برنامه‌ريزي كنند تا مشكل آلودگي هوا و گرد و غبار حل شود، اما همچنان اين مشكل به قوت خود باقي است.

وي با تاكيد بر اين ‌كه وضعيت آلودگي هوا در تهران به هيچ عنوان مساعد نيست و جان مردم، كودكان و بيماران قلبي و ريوي در خطر است، تصريح مي‌كند: بايد از طرح‌هايي مانند استفاده از كولر آبي، آب‌پاشي تهران و... دست برداريم و بسرعت با روش‌هاي علمي و دقيق نسبت به رفع آلودگي هواي پايتخت اقدام كنيم.

حالا ديگر آلودگي هوا هم مانند ترافيك، معضلي چندوجهي با متوليان متعدد است كه همچون هميشه هر يك مي‌كوشند تا ديگري را به كوتاهي و قصور در انجام وظايف خود متهم كنند.جلسه روز گذشته كميته كاهش آلودگي هوا در حالي پس از مدت‌ها تاخير تشكيل شد كه معلوم نبود اگر خبر قرار گرفتن هواي تهران در شرايط هشدار مطرح نمي‌شد، اعضاي كميته كاهش آلودگي هوا چه هنگام ضرورت تشكيل جلسات دوره‌اي و منظم پيگيري وضعيت آلودگي هواي تهران را احساس مي‌كردند.

هواي تهران در حالي اين روزها شرايط بحراني را سپري مي‌كند كه براساس پيش‌بيني‌ها انتظار مي‌رود اين شرايط تا چند روز پياپي در پايتخت ادامه داشته باشد و در اين ميان معلوم نيست شهروندان تهراني تا به كي بايد تاوان سهل‌انگاري‌ها و كم‌كاري‌هاي چندساله در پرونده قطور آلودگي هواي تهران را بپردازند؟


کد مطلب: 2603

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.xqia2bqe1la82.html?2603

تيترآنلاين
  http://titronline.ir