تيترآنلاين - حتی چینی‌ها هم از کالای خودشان استفاده نمی‌کنند - نسخه قابل چاپ

حتی چینی‌ها هم از کالای خودشان استفاده نمی‌کنند

سینا به نقل از رویترز , 18 تير 1392 ساعت 13:08

آلودگی محصولات چینی موجبات نگرانی والدین را فراهم آورده، اغلب افراد به دلیل ترس از دست دادن فرزندشان حتی یک کالای چینی هم خرید نمی‌کنند


سوفیا نام عرسک زرافه‌ای است که نوزادانی که در حال دندان درآوردن هستند از آن استفاده می‌کنند. این کالا که ساخت کشور فرانسه است به سه برابر قیمتی که در فرانسه فروخته می‌شود، در کشور چین به فروش می‌رسد اما با این حال متقاضیان این کالا در چین فرآوانند.

چندین محصول دیگر که برای نوزادان و کودکان ساخته شده‌اند به همین شکل در چین به فروش می‌رسند. چینی‌ها از ترس آلوده بودن مواد غذایی یا وسایل نوزادی، از کالاهای چینی روی گردانند.

پدر و مادرهای چینی عمدتاً مجاز به داشتن تنها یک فرزند هستند، همین امر دلیل مضاعفی است برای روی نیاوردن به سمت کالاهای بی کیفیت و آلوده چینی.

«بنیامین کاوندر» تحلیلگر تحقیقات بازار چین می‌گوید: «آلودگی محصولات چینی موجبات نگرانی والدین را فراهم آورده، اغلب افراد به دلیل ترس از دست دادن فرزندشان حتی یک کالای چینی هم خرید نمی‌کنند. اگر شما درست دقت کنید مصرف‌کنندگان در چین از خرید کالای خوردنی یا لمس کردنی چینی برای فرزندان‌شان روی گردانند.»

در سال ۲۰۰۸ شش نوزاد چینی به دلیل مصرف شیر آلوده به ملامین در کشته شدند و هزاران نوزاد نیز به همین دلیل راهی بیمارستان شدند. در ماه‌های اخیر نیز چندین رسوایی در صنعت مواد غذایی این کشور از جمله وجود گوشت موش در گوشت گوسفندی و یا وجود هورمون بیش از حد در گوشت مرغ و همچنین سموم در برنج بر ملا شده است.

وقتی بحث نوزادان یا کودکان پیش می‌آید، ترس از مواد غذایی آلوده به ترس از آلوده بودن اسباب‌بازی‌ها و پوشک نیز سرایت می‌کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که اغلب اسباب‌بازی‌ها و دیگر وسایل مربوط به نوزادان و کودکان به سرب، آرسنیک و جیوه آلوده هستند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره گمرک چین، اغلب مردم چین که به کشورهای دیگر سفر می‌کنند، به صورت فله همراه خود شیر خشک و پوشک می‌آورند.

در بریتانیا مغازه‌ها شیر خشک را به صورت سهمیه بندی به توریست‌های چینی می‌فروشند.


کد مطلب: 5916

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.sqpa2bqoela82.html?5916

تيترآنلاين
  http://titronline.ir