تيترآنلاين - آمارهای ارایه شده از نهادهای خصوصی در مسایل اقتصادی قابل اعتمادتر از آمارهای دولتی است - نسخه قابل چاپ

نایب رییس کمیسیون اقتصادی

آمارهای ارایه شده از نهادهای خصوصی در مسایل اقتصادی قابل اعتمادتر از آمارهای دولتی است

25 خرداد 1390 ساعت 18:57

وضعیت ارایه آمار در کشور بویژه در حوزه اقتصادی، شفاف نیست و بسیاری از تصمیم گیران اقتصادی با دیده شک به آمارهای ارایه شده از سوی دولت درباره این موضوعات نگاه می‌کنند


تيترآنلاين - نایب رییس کمیسیون اقتصادی با انتقاد از وضعیت ارایه آمار از سوی دستگاه‌های دولتی، آمارهای ارایه شده از سوی نهادهای خصوصی درباره مسایل اقتصادی را قابل اعتمادتر از آمارهای دولتی ارزیابی کرد.

به گزارش مجلس، مصطفی مطورزاده تاکید کرد: وضعیت ارایه آمار در کشور بویژه در حوزه اقتصادی، شفاف نیست و بسیاری از تصمیم گیران اقتصادی با دیده شک به آمارهای ارایه شده از سوی دولت درباره این موضوعات نگاه می‌کنند.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مواردی که بخش خصوصی حضور دارد و اقدام به ارایه آمار می‌کند، آمارها مستندتر و شفاف‌تر از آمارهای دولتی هستند زیرا بخش خصوصی دلیلی برای بزرگ نمایی آمارهای اقتصادی و یا دادن آدرس غلط به مردم درباره مسایل اقتصادی ندارند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نهادهایی مانند اتاق بازرگانی و اتاق تعاون اقدام به ارایه آمارهایی درباره موضوعاتی مانند واردات و یا صادرات می‌کنند، تاکید کرد: دولت نیز باید به سمت ارایه آمار شفاف حرکت کند، زیرا هرچه آمار شفاف تر باشد دورنمای اقتصاد کشور برای تصمیم گیران اقتصادی راحت تر ترسیم می‌شود.


کد مطلب: 2612

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.sqia2bqeila82.html?2612

تيترآنلاين
  http://titronline.ir