تيترآنلاين - اعتراض کاربران مالزی به سانسور اینترنتی - نسخه قابل چاپ

اعتراض کاربران مالزی به سانسور اینترنتی

ایتنا به نقل از الدستور , 30 مرداد 1391 ساعت 10:57

قانون جدید اجازه می‌دهد ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، وبلاگ‌نویس‌ها و کاربران عادی اینترنت، به عنوان مسئول هر نوع محتوای مجرمانه‌ای که بر سایت‌ها و سرویس‌هایشان منتشر و ارسال می‌گردد، محاکمه شوند


مرکز مستقل روزنامه‌نگاران مالزی که این اعتراضات را رهبری می‌کند، در اطلاعیه‌ای، روز سه‌شنبه را روز خاموشی اینترنت لقب داد.

گروهی از نهادهای غیردولتی و مدنی مالزی در اعتراض به قوانین محدودکننده آزادی بیان در اینترنت مالزی که با نام ماده ۱۱۴A شناخته می‌شود، یک کمپین اینترنتی به راه انداختند.

قانون جدید اجازه می‌دهد ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، وبلاگ‌نویس‌ها و کاربران عادی اینترنت، به عنوان مسئول هر نوع محتوای مجرمانه‌ای که بر سایت‌ها و سرویس‌هایشان منتشر و ارسال می‌گردد، محاکمه شوند.

مخالفان معتقدند این اصلاحیه، تهدیدی برای آزادی بیان در کشور به شمار رفته و کار در فضای سایبری را با دشواری‌ها و نگرانی‌هایی همراه می‌سازد.

مرکز مستقل روزنامه‌نگاران مالزی که این اعتراضات را رهبری می‌کند، در اطلاعیه‌ای، روز سه‌شنبه را روز خاموشی اینترنت لقب داد.

در این روز در صورت ورود کاربران به صدها سایت و وبلاگ شرکت‌کننده در این کمپین، صفحه سیاهی بر صفحه نمایشگرشان ظاهر می‌شود.

به نظر می‌رسد معترضان، از کمپین مخالفت با تصویب لایحه سوپا که در آن در ماه ژانویه صدها سایت معتبر از جمله ویکی‌پدیا، گوگل و موزیلا صفحه اصلی خود را به رنگ سیاه درآورند، الهام گرفته‌اند.


کد مطلب: 5079

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.mqpa2bqxola82.html?5079

تيترآنلاين
  http://titronline.ir