تيترآنلاين - فوتبال ایران، بورس بازیکنان پا به سن گذاشته! - نسخه قابل چاپ

فوتبال ایران، بورس بازیکنان پا به سن گذاشته!

ايلنا , 10 دی 1392 ساعت 11:45

تأسفانه و به دلیل نتیجه‌گرا بودن فوتبال ایران، مربیان ما جرأت و جسارت میدان دادن به جوان‌ها را ندارند و همچنان به بازیکنان پا به سن گذاشته دلخوش هستند


متأسفانه به استعدادهای ناب فوتبالی چندان توجهی نمی شود و همچنان به دنبال بازیکنان پا به سن گذاشته هستیم.
بارسلونا و رئال مادرید برای عقد قرار داد با کلو دیو گابریل پسر بچه 8 ساله آرژانتینی دست به کار شده اند و رقابت جالبی برای جذب مسی جدید آغاز کرده اند.

کلودیو گابریل که به مسی جدید آرژانتین معروف شده است، تنها 8 سال سن داشته و استعداد فوق‌العاده در فوتبال دارد به همین دلیل تیم‌های بزرگ اسپانیا همچون بارسلونا و رئال مادرید خواهان به خدمت گرفتن این پسر بچه آرژانتینی شده‌اند و جنگ غول‌های فوتبال اسپانیا برای جذب او آغاز شده است.

به این مسأله فکر کنیم که چگونه می شود تیم‌های بزرگ فوتبال دنیا به دنبال کشف، جذب و پرورش استعدادهای فوتبال هستند و از 8 سالگی آنها را به خدمت می‌گیرند اما در فوتبال ایران باشگاه‌ها هنوز به دنبال استفاده از سهراب بختیاری‌زاده، علی کریمی، مهدی ثابتی و جواد نکونام پا به سن گذاشته‌اند و هنوز بر سر جذب آنها دعواست.

ایران که به گفته کارشناسان داخلی و خارجی از نیروی انسانی بسیار خوبی در فوتبال برخوردار است، چه زمانی قرار است به دنبال کشف استعدادهایش باشد و از سنین پایین آنها را زیر نظر گرفته و پرورش بدهد. در کشوری که 75 میلیون نفر جمعیت دارد و اکثر مردم آن به فوتبال عشق می‌ورزند، سالانه باید چندین پدیده رو شوند و در لیگ ایران بدرخشند اما متأسفانه و به دلیل نتیجه‌گرا بودن فوتبال ایران، مربیان ما جرأت و جسارت میدان دادن به جوان‌ها را ندارند و همچنان به بازیکنان پا به سن گذاشته دلخوش هستند و توجه چندانی به بازیکنان جوان و مستعد نمی‌کنند.

فوتبال ایران به لحاظ نیروی انسانی پتانسیل بسیار بالایی دارد و اگر در سطح وسیع و در گوشه گوشه این مملکت استعدادیابی شود؛ بازیکنان بسیار زیادی در سنین پایین یافت می‌شوند که با قرار گرفتن در مسیر درست، می‌توانند به خوبی رشد کرده و پیشرفت کنند و آینده فوتبال این مملکت را بسازند اما متأسفانه به این استعدادهای ناب فوتبالی چندان توجهی نمی شود و همچنان به دنبال بازیکنان پا به سن گذاشته هستیم.


کد مطلب: 6320

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.iqea2bq1xla82.html?6320

تيترآنلاين
  http://titronline.ir