تيترآنلاين - بدبینی چالش رفتاری برخی از افراد جامعه - نسخه قابل چاپ

بدبینی چالش رفتاری برخی از افراد جامعه

ايمنا , 11 بهمن 1390 ساعت 20:17

اگر می‌خواهید با شما محترمانه برخورد شود، با احترام و معقول رفتار کنید. بهتر است بدبینی نسبت به دیگران را کنار بگذارید و برای پیشرفت خود تلاش کنید


مهم‌ترین نکته برای رسیدن به خوشبختی و احساس لذت در زندگی، این است که به همه چیز مثبت نگاه کنید
باز هم این کار را انجام داد تا من را برنجاند؛ معلوم نیست با تلفن همراه به چه کسی زنگ می‌زند؛ دور هم نشسته‌اند حرف زندگی مرا بلغور کنند. این‌ها جملاتی است که شاید شما هم در برهه‌ای از زندگی دچارش شده باشید، ویژگی که به آن بدبینی می‌گویند. 

سید حمید آتش پور روانشناس اجتماعی بدبینی را یکی از چالش‌های رفتاری افراد می‌داند و در این رابطه می‌گوید: مهم‌ترین نکته برای رسیدن به خوشبختی و احساس لذت در زندگی، این است که به همه چیز مثبت نگاه کنید که در دین از آن به «حسن ظن» تعبیر شده و در علم روانشناسی به آن «مثبت‌نگری» گفته می‌شود.
اگر به تمامی ارکان زندگی‌ خود با دیگران، مثبت نگاه کنید، احساس در کنار هم بودن را تجربه می‌کنید. طبیعی است که هر عملی دارای واکنش است، پس اگر می‌خواهید با شما محترمانه برخورد شود، با احترام و معقول رفتار کنید. بهتر است بدبینی نسبت به دیگران را کنار بگذارید و برای پیشرفت خود تلاش کنید و سعی در برقراری ارتباط خوب و معقول با افراد داشته باشید تا به آرامش درونی دست پیدا کنید. 

وقتی شخصی که مثبت‌نگر نیست به باغی پر از گل‌های زیبا برود، از تیغ گل‌های رز شکایت می‌کند (چرا گل تیغ دارد؟) و این استرس را دارد که چطور گل را در دستش بگیرد، اما فرد مثبت‌نگر، اگر با همان صحنه روبرو شود، خدا را شکر می‌گوید و برای مثال می‌گوید خدا را شکر که تیغ‌ها، گل دارند و از این مساله لذت می‌برد که گلی بر روی تیغ‌ها روییده است. 

مثبت نگری، نگرش و روند زندگی انسان‌ را تغییر می‌دهد. زمانی که افراد مثبت‌نگر با هم زندگی می‌کنند، ایرادهای همدیگر را عاملی برای رشد و ترقی‌شان تلقی کرده و کم و کاستی‌هایشان را نقطه‌ای مثبت در زندگی می‌بینند و مهم‌ترین قضیه در زندگی، همین موضوع است.


کد مطلب: 4061

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.eq0a2bqxsla82.html?4061

تيترآنلاين
  http://titronline.ir