تيترآنلاين - محمود عباس در مجمع عمومی سازمان ملل: این تقاضا به معنای به رسمیت شناختن فلسطین است - نسخه قابل چاپ

محمود عباس در مجمع عمومی سازمان ملل: این تقاضا به معنای به رسمیت شناختن فلسطین است

2 مهر 1390 ساعت 0:23

ما اخرین ملت جهان هستیم که زیر یوغ ظلم و ستم اسرائیل هستیم و اسرائیل همچنان بدون توجه به خواسته‌های جامعه بین المللی به تجاوزات خود ادامه می‌دهد


 رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که فلسطینیان باید به کشور خود دست یابند و باید به شش دهه نکبت و بدبختی فلسطینیان پایان داده شود. 

به گزارش فارس، محمود عباس، رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین درحالی سخنان خود را آغاز کرد که به فشارهای بی‌شماری که در جریان ارائه درخواست تشکیل دولت مستقل فلسطینی از سوی واشنگتن در معرض آن بوده اشاره کرد.

همچنین تاکید کرد که تشکیلات خودگردان پس از این‌که به این نتیجه رسید که راه‌حل دو دولت به شدت از سوی اسرائیل مورد تهدید است، تصمیم گرفته به سازمان ملل متحد برای ارائه درخواست خود مراجعه کند، درحالی‌که همواره در طول مذاکرات و برای دسیابی به سازش نهایی امتیازات بسیاری را به اسرائیل دادیم.

رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین در ادامه اعلام کرد که هدف مردم فلسطین از ارائه این درخواست دستیابی به حق و حقوق‌اشان است و خواهان بازگرداندن قدس شرقی به دامان کشور فلسطینی به عنوان پایتخت خود و همچنین نوار غزه و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود هستند، چون آنها به دنبال بازگشت به جهان اسلام و عرب و زندگی در آزادی و صلح هستند.

همچنین ملت فلسطین و تشکیلات خود گردان با این اقدام خشونت و تروریسم را محکوم می‌کند، بخصوص تروریسم دولتی و بویژه تروریسم اسرائیل را و با این اقدام در واقع ما بر گزینه‌ای برای صلح پایدار تاکید می‌کنیم و پس از آن است که خواهان بازگشت به میز مذاکره هستیم و البته این بازگشت به مذاکره براساس موافقنتامه‌های بین المللی و موازین بین المللی خواهد بود.

محمود عباس در ادامه افزود: مردم فلسطین خواهان مقاومت و مخالفت جامعه بین المللی با اشغالگری اسرائیل است و همچنین خود نیز با آن مخالف هستند اما این مخالفت را از راه‌های مسالمت‌آمیز و براساس موزاین و موافقتنامه‌های بین المللی دنبال خواهند کرد تا نشان دهند همچنان در برابر بلدورز و توپ و تفنگ ایستاده‌اند.

رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی در ادامه درخواست خود گفت: این تقاضا به معنای به رسمیت شناختن فلسطین است و ما خواهان تحقق اهداف مورد نظر اسرائیل هستیم اما در عین حال خواهان تحقق اهداف مورد نظر ملت فلسطین نیز می‌باشیم و من اینجا به نمایندگی از سازمان آزادیبخش فلسطین و ملت فلسطین حضور یافته‌ام تا بگویم بگذارید با تشکیل کشور فلسطینی آینده‌ای برای فرزندان خود بسیازیم و به جای مراکز ایست و بازرسی میان همدیگر پل بسازیم و دو کشور اسرائیل و فلسطین به عنوان دوست در کنار هم باشند.

عباس در ادامه گفت: ما با آگاهی از تمام آنچه بر ملت فلسطین در طول این سال‌ها گذشت اعلام می‌کنم که از آنچه برما گذشت، چشم پوشی می‌کنیم و هم اکنون خواهان اجرای طرح‌های خود هستیم. ما می‌خواهیم نظم و امنیت دوباره به میان فلسطینی‌ها بازگردد و ما اوضاع فلسطینیان را سر و سامان دهیم و به لطف دوستانمان در جامعه بین المللی و برخی از کشورهای عربی دوست توانسته‌ایم ساختارهای بسیاری بنا کنیم و در بطن این طرح عمیق، دولت ملی و کشور اینده خود را طراحی کنيم و در این طرح به همه گروه‌ها از جمله زنان و ایجاد جوامع مدنی شفاف و پایه‌های دمکراسی توجه ویژه‌ای کرده‌ایم.

رئیس تشکیلات خود گردان گفت: ما مصمم به ادامه مذاکره و گفتگو با اسرائیل هستیم و امیدواریم طی هفته‌های اینده اقدامات بیشتر و جدی‌تری در این‌باره در جامعه بین المللی صورت گیرد.

عباس با اشاره به گزارش‌های منتشره توسط کمیته تلاش برای بازگرداندن صلح میان اسرائیل و فلسطین تاکید کرد که تمام این گزارش‌ها تاکید می‌کنند که ما گام‌های لازم را برای تشکیل دولت فلسطینی برداشته‌ایم و تصور نمی‌کنم وجدان‌های آزاد جهان مخالف درخواست ما باشند.

عباس با تاکید بر این‌که اکنون ملت فلسطین دیگر نمی‌تواند به شکل سابق به زندگی خود ادامه دهد و خواهان دستیابی به صلح است، گفت: اکنون به نظر می‌رسد، ادامه این روش بسیار خطرناک است و این شیوه اصلا عملی نیست و بدون داشتن جدول زمانی مشخص گفتگو صلح بی معنی بی منطق خواهد بود و این موضوع موجودیت فلسطینی‌ها را به شدت تهدید می‌کند.

عباس با اشاره به این‌که این لحظه یک لحظه تاریخی است و مردم فلسطین منتطر این لحظه بزرگ هستند و تاکید می‌کنیم که ما اخرین ملت جهان هستیم که زیر یوغ ظلم و ستم اسرائیل هستیم و اسرائیل همچنان بدون توجه به خواسته‌های جامعه بین المللی به تجاوزات خود ادامه می‌دهد. بویژه آن که ما در منطقه بسیار حساس و بحران‌خیز خاورمیانه هستیم و حال که کشورهای منطقه به دنبال دستیابی به آزادی و دمکراسی هستند، شایسته است ما نیز به کشور خود دست یابیم و به شش دهه نکبت و بدبختی ملت فلسطین پایان دهیم و مردم فلسطین نیز در آرامش و امنیت و بدون ترس و واهمه به زندگی خود ادامه دهند.

عباس از تمام کشورهایی که در این و تاکنون کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت شناخته‌اند، تشکر و قدردانی کرد و از بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد خواست، هرچه سریع‌تر درخواست تاسیس کشور مستقل فلسطینی را در مناطق 1967 جهت تصویب به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه دهد. 

***

سخنرانی "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل، با تشویق بی سابقه حاضران به پایان رسید.

حاضران در جلسه بارها برای محمود عباس که سخنرانیش با محوریت طرح عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل همراه بود، دست زده و وی را مورد تشویق قرار دادند.

از نکات جالب سخنرانی عباس می توان به این مورد اشاره کرد که نمایندگان اسرائیل و آمریکا که در جلسه مجمع حضور داشته، با چهره هایی درهم کشیده به سخنان عباس گوش فرا داده و با تشویق های حضار همراه نشدند.

در پایان سخنرانی عباس در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل، نمایندگان بسیاری از کشورها از جمله عراق و لبنان به طور ایستاده وی را مورد تشویق قرار دادند.


کد مطلب: 3189

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.4q1a2bqsola82.html?3189

تيترآنلاين
  http://titronline.ir