تيترآنلاين - طراحی رادار تشخیص افراد از پشت دیوار - نسخه قابل چاپ

طراحی رادار تشخیص افراد از پشت دیوار

علم فردا , 21 مرداد 1391 ساعت 20:09

محققان می گویند که این رادار قادر به تشخیص سرعت ، جهت و مکان فرد پشت دیوار می باشد . قطر دیوار هم تا ۳۰ سانتی متر باشه بازهم قابل شناسایی است


بسیاری از اختراعات بشر ناشی از نیاز هایی بوده که بشر در طول تاریخ حس کرده و یا آرزو کرده که ای کاش وسیله ای بود که … و این شروع یک ایده و نهایتا عملی کردن اون ایده می شد . اما شاید شما هم شنیده باشید که ایده “تبلت” ابتدا در یک فیلم سینمایی اونم چند سال پیش دیده شده . این یعنی بخشی از اختراعات امروزی بشر ، دیگه صرفا ناشی از نیاز نیست بلکه حاصل تخیلات انسان هم هست . مسلما در فیلم های جاسوسی و پلیسی بیشترین دستگاه های عجیب و غریب رو دیده اید .

این بار هم یک دستگاه جدید در University College London در دست طراحی می باشد . محققان این دانشگاه موفق به طراحی راداری شدند که قادر به شناسایی افراد از پشت دیوار است . در واقع این دستگاه ، تغییرات فرکانس رو تشخیص میده و کاربر رو قادر به شناسایی اشیا و یا فرد در حال حرکت می کنه .

درون این رادار یک گیرنده رادیویی وجود داره که در بردارنده دو عدد آنتن و یک بخش پردازشگر سیگنال است . محققان می گویند که این رادار قادر به تشخیص سرعت ، جهت و مکان فرد پشت دیوار می باشد . قطر دیوار هم تا ۳۰ سانتی متر باشه بازهم قابل شناسایی است . جالب اینجاست که این دستگاه خودش قابل شناسایی نیست چون به هیچ وجه از خود سیگنال رادیویی منتشر نمی کنه .

محققان امیدوارند که این رادار روزی به عنوان یک دستگاه جدی در عملیات نظامی مورد استفاده قرار گیرد . از نظر من اگه این رادار به اندازه ای هوشمند بشه که بتونه حتی حرکت ریز ماهیچه های تنفسی رو حین نفس کشیدن تشخیص بده ( به منظور شناسایی افرادی که پشت دیوار نشسته یا ایستاده اند ) می تونه به یه ابزار مناسب در عملیات های نظامی تبدیل بشه .


کد مطلب: 5042

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.0qpa2bqxila82.html?5042

تيترآنلاين
  http://titronline.ir