تيترآنلاين - عربستان برای بالای یک گرم مواد مخدر حکم اعدام صادر می‌کند - نسخه قابل چاپ

عربستان برای بالای یک گرم مواد مخدر حکم اعدام صادر می‌کند

21 مهر 1390 ساعت 20:57

براساس قانون جدید عربستان سعودی که اخیر به تصویب رسیده است، برای کشف یک گرم مواد مخدر حبس ابد و برای بالای یک گرم با شمشیر گردن می زنند.


سفیر ایران در عربستان گفت: براساس قانون جدید عربستان سعودی، برای کشف یک گرم مواد مخدر حبس ابد و برای بالای یک گرم حکم اعدام صادر می‌شود. 

به گزارش مهر ، سید محمد جواد رسولی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان در جمع خبرنگاران گفت: براساس قانون جدید عربستان سعودی که اخیر به تصویب رسیده است، برای کشف یک گرم مواد مخدر حبس ابد و برای بالای یک گرم با شمشیر گردن می زنند.

رسولی با بیان این که امسال برای اولین بار آمار عمره گذاران ایرانی به 800 هزار نفر رسید و موسم حج تمتع هم شروع شده اما خوشبختانه تا کنون حتی یک زائر ایرانی در عربستان به خاطر مواد مخدر دستگیر نشده است.

وی اظهارداشت: قانون عربستان در زمینه مواد مخدر بسیار سخت است، این سخت گیری در مورد اتباع خودشان هم اعمال می شود، تا چه رسد به زائران خارجی، قبلا برای 5 گرم این مجازات بود، اما بر اساس قانون جدیدشان مجازات حبس ابد برای یک گرم و گردن زدن با شمشیر برای بالای یک گرم از هرنوع مواد مخدر صنعتی و غیره در نظر گرفته اند.

رسولی گفت: هر سال تعدادی از شهروندان کشورهای دیگر به خاطر حمل مواد مخدر به عربستان حبس ابد یا گردن زده می شوند. 

سفیر جمهوری اسلامی با تقدیر و تشکر از زحمت کشان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با کمک ناجا تا کنون هیچ دستگیری مواد مخدر از زائران ایرانی به چشم نخورده است.

وی از زائران ایرانی در خواست کرد به عنوان یک خدمتگذار جمهوری اسلامی از زائران می خواهم در چارچوب برنامه های سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری حرکت کنند تا حج آرام و روان و شفافی را پشت سر بگذرانیم.


کد مطلب: 3331

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcb.fbfurhbf8iupr.html?3331

تيترآنلاين
  http://titronline.ir