تيترآنلاين - مسئولان فکری برای حل مشکل گرانی و مدیریت بازار انجام دهند - نسخه قابل چاپ

مسئولان فکری برای حل مشکل گرانی و مدیریت بازار انجام دهند

26 مهر 1391 ساعت 22:13

علت اصلی گرانی ها و تورم موجود در بازار، ضعف مدیریت اقتصادی و ناتوانی در کنترل عرضه و تقاضا است


وزیران و مسئولان باید هرچه سریع تر فکری برای حل مشکل گرانی و مدیریت بازار انجام دهند تا مردم از این دغدغه ها رها شوند

عباس قائید رحمت، در گفتگو با مجلس نیوز، گفت: قسمت عمده گرانی های اخیر ربطی به تحریم های اعمال شده علیه ایران ندارد بلکه به دلیل سوء مدیریت موجود در دولت است.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه گرانی ها و بیکاری برای مردم بسیار آزاردهنده شده است، تصریح کرد: وزیران و مسئولان باید هرچه سریع تر فکری برای حل مشکل گرانی و مدیریت بازار انجام دهند تا مردم از این دغدغه ها رها شوند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: شاید افرادی درصدد ایجاد اختلال در بازار باشند اما به طور قطع این افراد نمی توانند تاثیر چشمگیری بر بازار داشته باشند و در واقع علت اصلی گرانی و تورم، نبود مدیریت در وضعیت بازرگانی و اقتصادی کشور و عدم کنترل عرضه و تقاضا است.

وی نبود مدیریت صحیح و دقیق را در به وجودآمدن گرانی های اخیر موثر دانست و عنوان کرد: متاسفانه هم اکنون در بازار و در بخش تولید وضعیت خوبی حاکم نیست و سوء مدیریت ها بسیاری از تولیدکنندگان را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر این که باید مدیران قوی تر و کارآمدتری در عرصه اقتصاد و بازرگانی کشور به کار گرفته شوند، یادآور شد: متاسفانه عملکرد برخی از وزرا و مسئولان مرتبط با موضوعات اقتصادی نشان دهنده ناکارآمدی آنان است و در این شرایط فقط باید وزرا و مسئولانی بر سر کار خود باقی بمانند که بتوانند هر چه سریع تر مشکل گرانی، بیکاری و ورشکستگی صنایع را حل کنند.

قائید رحمت در ادامه افزود: دولت و به ویژه وزیران باید در مقابل گرانی و بیکاری که تبدیل به یک بحران شده است، عملکرد صحیح و درستی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس نگران وضعیت آشفته اقتصادی هستند، اظهار داشت: پیش از آن که مجلس شورای اسلامی نسبت به استیضاح و عزل برخی از وزرا اقدام کند، خود این مسئولان استعفا دهند که کار مجلس نیز آسان تر شود.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: علت اصلی گرانی ها و تورم موجود در بازار، ضعف مدیریت اقتصادی و ناتوانی در کنترل عرضه و تقاضا است.


کد مطلب: 5195

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcb.9bsurhb8siupr.html?5195

تيترآنلاين
  http://titronline.ir