تيترآنلاين - آیا دولت در فکر اجرای فاز دوم هدفمندی است؟ - نسخه قابل چاپ

آیا دولت در فکر اجرای فاز دوم هدفمندی است؟

6 فروردين 1391 ساعت 19:43

هم‌اکنون مشخص نیست که دولت از چه منبع اعتباری برای افزایش یارانه نقدی مردم استفاده کرده است


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به کمبود منابع اعتباری دولت برای پرداخت یارانه به مردم در چند ماه اخیر،گفت: هم‌اکنون مشخص نیست که دولت از چه منابعی برای افزایش یارانه نقدی مردم استفاده کرده است، از این‌رو باید هر چه سریع‌تر باید منابع خود را برای مجلس مشخص و شفاف‌سازی کند. جعفر قادری در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اقدام ناگهانی و غیرمنتظره دولت در افزایش یارانه نقدی هر ایرانی، افزود: براساس اقدام صورت گرفته دولت مقرر شده است که به یارانه هر ایرانی حدود ۲۸ هزار تومان اضافه شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مسئولان دولتی علت افزایش یارانه نقدی را وجود ما به التفاوت اعلام کرده‌اند، گفت: در صورتی که تنها علت این موضوع پرداخت ما به التفاوت باشد، هیچ مشکلی نیست اما در صورتی که علت افزایش یارانه، اجرای فاز جدید هدفمند کردن یارانه‌ها باشد خلاف قانون اساسی است.

وی با اشاره به کمبود منابع اعتباری دولت برای پرداخت یارانه به مردم در چند ماه اخیر، تصریح کرد: هم‌اکنون مشخص نیست که دولت از چه منبع اعتباری برای افزایش یارانه نقدی مردم استفاده کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، با انتقاد از هماهنگ نکردن دولت با مجلس برای افزایش یارانه نقدی، گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر منابع اختصاص افزایش یارانه نقدی را برای مجلس شورای اسلامی مشخص و شفاف‌سازی کند.

بر اساس برنامه‌ریزی دولت مقرر شده که ۴۵۵۰۰ تومان یارانه نقدی هر ایرانی در فاز اول تا ۱۵ فروردین ماه به حساب سرپرست خانوار واریز شود که در این‌صورت مبلغ یارانه هر ایرانی با پرداخت ماهانه ۲۸ هزار تومان به ۷۳۵۰۰ تومان می‌رسد.


کد مطلب: 4394

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcb.9baurhbfaiupr.html?4394

تيترآنلاين
  http://titronline.ir