تيترآنلاين - احمدي نژاد: متاسفانه برخي افراد از توزيع عادلانه يارانه ميان مردم ناراحت هستند - نسخه قابل چاپ

احمدي نژاد: متاسفانه برخي افراد از توزيع عادلانه يارانه ميان مردم ناراحت هستند

1 مرداد 1390 ساعت 18:33

برخي افراد مي خواهند تا از اين طرح يک نيش گوني بگيرند و زهر خود را به اين قانون بريزند، زيرا اين عده قليل به ياد ندارند که در 50 سال گذشته فقط آنها بودند که از يارانه ها استفاده مي کردند


همواره برخي افراد به دنبال اين هستند تا قشر وسيعي از مردم را محروم و مستضعف باشند تا اين عده بتوانند نان شان را بخورند و اين انديشه جزو افکار انحرافي و ظلم است.
به گزارش موج، دکتر محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور کشورمان در مراسم ششمين سالگرد تاسيس صندوق قرض‌الحسنه مهر امام رضا (ع) با اعلام اين مطلب گفت: متاسفانه انديشه مستضعف نگه داشتن جمع کثيري از مردم در سطح بين‌الملل نيز مصداق دارد و جمع شدن ثروت‌هاي دنيا در دست عده‌اي، حاصل 300 سال استعمار، استثمار و غارت ثروت کشورهاي ضعيف است.
وي افزود: تفکر اين عده قليل که به دنبال محروم و مستضعف نگه داشتن مردم هستند چندان مهم نيست، زيرا امروزه اکثريت جامعه به اين نتيجه رسيده‌اند که زندگي آبرومند و عزتمندي داشته باشند.
احمدي نژاد ادامه داد: ما بايد ايران را بسازيم و ساختن ايران زماني محقق مي‌شود که مردم از يک سطح قابل قبولي برخوردار باشند و ايران جزء کشورهاي پيشرفته قرار گيرد.
رئيس قوه مجريه اذعان داشت: براي ساختن ايران لازم است تا عدالت را مبناي کار قرار داده و اجازه دهيم تا استعدادها فرصت شکوفايي پيدا کنند.
رئيس دولت دهم در ادامه تصريح کرد: در نظام سرمايه‌داري، همه استعدادها فرصت شکوفايي پيدا نمي‌کنند و منابع و ثروت‌ها در دست عده‌اي خاص متمرکز شده و فاصله طبقاتي در اين کشورها بسيار بسيار شديد است.
به گفته احمدي‌نژاد، در نيويورک که بهشت نظام سرمايه‌داري است، عده زيادي بي‌خانمان هستند و هيچ سرمايه‌اي ندارند؛ در اين نظام، فاصله بين دهک‌هاي اول و دوم با دهک‌هاي نهم و دهم از زمين تا اآسمان است و صرفا افراد معدودي از منابع و ثروت‌ها برخوردار بوده، اما عده کثيري چيزي در اختيار ندارند.
رئيس جمهور اظهار داشت: نظام سوسياليستي نيز نوع ديگري از بي‌عدالتي است، زيرا در اين نظام براي همه استعدادها، همت‌ها و پيگيري‌ها يک قالب طراحي مي‌شود، در حالي که اين اقدام يک ظلم به حساب مي‌آيد زيرا نمي‌توان همه استعدادها و تلاشها را يکسان دانست.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود به اهميت بنگاه‌هاي بزرگ و کوچک در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: در يک اقتصاد متعادل، ما نيازمند بنگاه‌هاي بزرگ و بنگاه‌هاي کوچک هستيم، زيرا وجود اين دو بخش موجب مي‌شود تا ما بتوانيم ارزش افزوده خلق کنيم، در غير اين صورت ما اقدام به توليد مواد اوليه کرده و ايجاد ارزش افزوده آن را به کشورهاي ديگر واگذار مي‌کنيم.
به گفته رئيس قوه مجريه ايجاد بنگاه‌هاي کوچک مي‌تواند منجر به خوداشتغالي، شکوفايي فرصت‌ها، کاهش فاصله طبقاتي و ايجاد ارزش افزوده مي‌شود و زنجيره اقتصادي کشور نيز تکميل خواهد شد.
احمدي نژاد ادامه داد: ايران زماني ساخته مي شود که هر ايراني در هر نقطه کشور براي خود يک فرصت شغلي مناسب داشته باشد و با توسعه بخش قرض الحسنه مي توانيم گامي در جهت توسعه عدالت برداريم.
وي اذعان داشت: جوانان براي ايجاد اشتغال اگر وام با سود 15 يا 18 درصد دريافت کنند، ديگر ايجاد اشتغال براي آنان سودي نخواهد داشت.
وي با تاکيد بر ضرورت حضور کارآفرينان در عرصه اقتصادي کشور تصريح کرد: شايد هيچ کاري ارزشمندتر از ايجاد فرصت شکوفايي همت‌هاي بلند نبايد، اما بايد کرامت‌هاي انساني حفظ شود، زيرا ما خادم ملت هستيم.
رئيس جمهور با اين توصيه به مديران صندوق قرضا الحسنه مهر امام رضا (ع) مبني بر اين که سلامت، سرعت، دقت و پيشتيباني در فعاليت هاي خود را حفظ کنند، خاطر نشان کرد: با توجه به ضرورت ها و نيازهاي کشور لازم است تا سالانه 2.5 ميليون فرصت شغلي جديد ايجاد شده و جوانان تحصيل کرده وارد بازار کار شوند بنابراين دولت از افرادي که قدرت سرمايه گذاري در اين بخش را داشته و يا مي توانند در چارچوب‌ها و قالب‌هاي مشخص شده اقدام به خود اشتغالي کنند، از آنان مي‌خواهد تا وارد اين ميدان شوند.
رئيس جمهور اذعان داشت: کشور يک شبه ساخته نمي‌شود و ساخت کشور نيازمند کارهاي عالمانه است. زيرا ايران سرشار از عالي‌ترين ظرفيت‌ها و غني‌ترين ثروت‌ها است.
رئيس قوه مجريه ابراز داشت: براي کشور ما داشتن جوان بيکار، فقر، عقب افتادگي و فاصله طبقاتي عيب است و اين معايب با کار و توليد از بين مي رود.
احمدي نژاد با گلايه از اين که به صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) اجازه جمع آوري منابع قرض الحسنه را نمي دهند، گفت: موسسات مالي و اعتباري اجازه جمع آوري منابع قرض الحسنه را دارند اما صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) اين اجازه را ندارد و اين نشان دهنده وجود عيب در جايي از کار است و من فردا در جلسه دولت ابلاغ مي کنم تا صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) نيز اجازه دريافت منابع قرض الحسنه را داشته باشد.
رئيس قوه مجريه با بيان اين مطلب که ذهن برخي از افراد به شدت با ربا گره خورده است، گفت: اين افراد فکر نمي کنند که سودهاي حاصل از ربا يک رشد بادکنکي است که منجر به تکثير سلول هاي کشنده مي شود و جنس آنها زهر آلود است.
وي با بيان اين مطلب که برخي از افراد نمي خواهند شادي به خانه مردم برود، گفت: علت اصلي مخالفت با اجراي طرح بنگاه هاي زودبازده اين بود که عده اي نمي خواستند شادي در خانه هاي مردم باشد.
وي با تاکيد بر ضرورت حمايت از بنگاه هاي کوچک اظهار داشت: اگر ده درصد از منابع بانکي براي ايجاد بنگاه هاي کوچک تخصيص داده شود هيچ اشکالي پيش نخواهد آمد.
احمدي نژاد با طرح اين سوال که آيا حمايت از افراد مستعد کم درآمد اشکالي دارد، تصريح کرد: وظيفه حکومت توزيع عادلانه فرصت ها است و بر اين امر در قانون اساسي تاکيد شده است.
بنابراين اين لازم است تا ما از کساني که صاحب فکر و انديشه هستند، اما پول ندارند حمايت کنيم زيرا همه آقازاده نيستند و اکثريت جامعه را مردم عادي تشکيل مي دهند.
رئيس دولت دهم با بيان اين مطلب که توده‌هاي مردم به دنبال وام‌هاي کوچک هستند، خاطرنشان کرد: اين افراد جزء مشتريان خوش حساب بانکي هستند، اما افراد پر ادعايي وجود دارند که تسهيلات بانکي کلان گرفته اما اين مبالغ را برنمي‌گردانند که اين نشان دهنده رابطه نامناسب ميان قدرت و ثروت است.
وي با بيان اين مطلب که برخي افراد به دليل داشتن ارتباطات خاص براي گرفتن وام چندين هزار تلفن کرده و يا نام نگاري انجام مي‌دهند، خاطرنشان کرد: دولت به افرادي که به دليل تحولات اقتصادي دچار مشکل شده و نتوانسته اند بدهي خود را به بانک ها تسويه را کنند اين فرصت را مي دهد تا بتوانند بدهي هاي خود را به بانک ها پرداخت نمايند.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود به مخالفت هايي که با اجراي قانون هدفمندکردن يارانه ها صورت مي گيرد، اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخي افراد از خوشحالي مردم خوشحال نمي شوند و اين افراد از توزيع عادلانه يارانه ميان مردم ناراحت هستند.
احمدي‌نژاد متذکر شد: توزيع عادلانه يارانه ها در ميان مردم موجب شادي و خوشحالي شده است اما برخي افراد مي خواهند تا از اين طرح يک نيش گوني بگيرند و زهر خود را به اين قانون بريزند، زيرا اين عده قليل به ياد ندارند که در 50 سال گذشته فقط آنها بودند که از يارانه ها استفاده مي کردند.


کد مطلب: 2819

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcb.8b5urhbw9iupr.html?2819

تيترآنلاين
  http://titronline.ir