تيترآنلاين - قذافی ؛ چهره ای ماندگار با مواضع عجیب و خنده دار - نسخه قابل چاپ

قذافی ؛ چهره ای ماندگار با مواضع عجیب و خنده دار

13 مهر 1390 ساعت 13:45

او در کتابى به نام "مرگ" مى نویسد:« باید تحقیق کرد و فهمید که مرگ، مذکر است یا مؤنث. اگر مذکر بود که باید در برابرش سرسختانه ایستاد و تا به آخر جنگید. اما اگر مؤنث بود باید تا انتها و با تمام وجود تسلیمش شد


'هانى عیاش' کارشناس العربیه در گزارش ویژه اى از خاطرات مردم لیبى و احساساتشان نسبت به دیکتاتور سابق لیبی مى گوید. به گزارش جام نیوز؛ هانى عیاش کارشناس تلویزیون العربیه 4اکتبر (12 مهر)در گزارش ویژه اى از خاطرات مردم لیبى و احساساتشان نسبت به رهبر برکنار شده مى گوید: آن گونه که هموطنان قذافى و مردم جهان به یاد مى آورند، وى در کنار دهها لقبى که به خود داده بود، خویشتن را سومین نظریه پرداز پس از آدام اسمیت و کارل مارکس مى دانست و معتقد بود که اشتباهات سرمایه دارى و کمونیسم را یک جا تصحیح کرده و به جهانیان ، نظام شسته رفته اى را ارایه مى دهد. 

شاه شاهان
طبق نظریه قذافى و رهنمودهاى کتاب سبزش، مردم از طریق شوراها ، حاکم بر سرنوشت خویش مى شوند و جایى براى دولت و رهبرى و دوائر حکومتى نمى ماند. هر چند او 42 سال رهبر بلامنازع ماند و طى سالهاى اخیر به خود لقب " شاه شاهان افریقا " و "سکاندار رهبران عرب " داد.
از جمله غیب گوئی های مضحک قذافی این است: « کودک را مادرش تربیت مى کند. زن مؤنث است و مرد مذکر.»
البته او حرفهاى زیادى از این قبیل زده است که اندیشمندان جهان هنوز در تفسیرشان مانده اند. لیکن بعضى از حرفهایش را با استفاده از سایر تالیفاتش باید فهمید. 

مرگ مذکر است یا مونث؟
او در کتابى به نام "مرگ" مى نویسد:« باید تحقیق کرد و فهمید که مرگ، مذکر است یا مؤنث. اگر مذکر بود که باید در برابرش سرسختانه ایستاد و تا به آخر جنگید. اما اگر مؤنث بود باید تا انتها و با تمام وجود تسلیمش شد.»
هانى عیاش توضیح مى دهد سرهنگ معمر قذافى تالیفات دیگرى هم دارد که از جمله آنها می توان به " زمین زمین "، "روستا روستا " و "خودکشى فضانورد " اشاره کرد. او انواع نوشته ها و ساعت ها سخنرانى در کارنامه خود دارد. لیکن مهمترین موضوع مورد اهتمامش " توده ها " (الجماهیر) بوده است. او از امت حاضر در صحنه و مردم بپاخاسته بارها سخن گفته است. 

پیش بینی سرنوشت دیگران
پیش بینى قذافى براى خودش هشداردهنده نبود. از قدیم گفته اند «مرگ حق است اما براى همسایه.» او در کتاب "فرار به جهنم" نوشته است: «پست ترین نوع طغیانگرى، گردن کشى فردى است که مى داند به وسیله جمع یا حتى به دست عصیانگر دیگرى فرودست تر از خودش به زیر کشیده مى شود.»
 
آب پاشی به صورت شهردار
مى گویند قذافى روزى از تلنبار شدن زباله ها در پایتخت خبردار شد. لذا او شهردار را در یک روز طوفانى مجبور به جمع کردن زباله کرد و هم دفتر شهردار را مشرف بر محل دفن زباله ها قرار داد. او روزى هم متوجه شد که چمن هایى در جایى از پایتخت خشک شده است. از شهردار علت را پرسید و جواب شنید که آب کم است. لذا شلنگ آبى آورد و به صورت شهردار پاشید و گفت: حالا آب را مى بینى؟! 

حل مشکل مسکن
حل مشکل مسکن به شیوه قذافى نیز حکایتى دارد. مى گویند چند ماه پیش از شروع انقلاب علیه وى، دستور داده بود هر کس مسکن ندارد برود در هر جایى که بتواند ساکن شود. این بود که خیلى ها به واحدهاى نیم ساخته هجوم آوردند و براى پلیس مشکل ساز شدند. 

گرد وخاک خیمه
زمانى نیز قذافى در حضور ژاک شیرک از رئیس تشریفات خود خواسته بود، خیمه و خرگاهش را آب و جارو کند و آن بیچاره هم کرده بود. تا جایى که گرد و خاک هم برخاسته و جز به فرمان رهبر، جاروکشى متوقف نشده است! 

عشق به کاندلیزا رایس
قذافى که در یک آلبوم در دفترش عکسهاى جالبى از عشق به کاندلیزا رایس وزیر خارجه سابق امریکا در کنار وى یافت شده است، این خانم را 6 ساعت براى دیدار خود منتظر گذاشته و بعد هم با او دست نداده است. 

پذیرائی ساده
از جمله ادا و اطوارهاى رهبر سرنگون شده لیبى این بود که جلوى بعضى از مهمانانش فقط یک سیب در یک ظرف مى گذاشت، آن هم بدون کارد و چنگال. شاید مى خواست زهد خود را نشان دهد یا از پذیرایى سمبلیک خوشش مى آمد!


کد مطلب: 3269

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcb.0bfurhb59iupr.html?3269

تيترآنلاين
  http://titronline.ir